14.8 C
Скопје
недела, март 29, 2020
Tags Кочани

Ознака: Кочани

Заев лаже(ше) на ангро: Кој бе тоа ќе спроведе двојазичност? Ете...

„Кој бе тоа ќе спроведе во Радовиш, во Струмица, во Прилеп во Кавадарци двојазичност. Глупости невидени до каде забегаа. Зборува дали лекарот ќе направил...

Мицкоски: Нема ниту Стево Пендаровски да ве спаси господа од СДСМ!

СДСМ може на шверцерски начин да договара, да притиска, да уценува и да корумпира судии, да тера приватни агенди за аболиции, но јас и...

Епидемија на заразна жолтица во Кочани

Центарот за јавно здравје од Кочани прогласи епидемија од заразна жолтица, откако бројот на регистрирани заболени во изминатите десетина дена надмина 20 лица. Најголемиот...

Поради неспособноста и безидејноста за нови проекти, градоначалникот Илијев се фали...

Деновиве од страна на локалната самоуправа на Кочани беше објавено соопштение во кое стои дека на објектот на Пречистителната станица за третман на отпадни...

Пазете што објавувате на Фејсбук- Маж од Кочани ќе одговара пред...

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против 50-годишниот Ѓ.С. од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „ширење...

„Брат брата рани со тендери и субвенции“: Градоначалникот на Кочани на...

Брат брата рани со тендери и субвенции, тешко на оној што нема брат чауш од СДСМ. Токму така, како поговорката, градоначалникот на Кочани Николчо...

Доцни сеидбата на ориз во Кочанско: Оризопроизводителите бараат „метлата” на Заев...

Доцни сеидбата на ориз во Кочанско на над 500 декари само во атарот на с.Грдовци. Оризопроизводителите од с.Грдовци го повикуваат на одговорност директорот на Водостопанство...

Урнебесно видео од Кочани: Се исп_деа. Народ ги нејќе…

Маалска анкета во Кочани, за тоа како стои со политиките актуелната власт предводена од СДСМ. Погледајте: Извор:брегалнички.мк

Наставник, член на Советот на општина Кочани удрил ученик на час?

Советникот од редовите на НСДП во Советот на Општина Кочани, С.С. кој е наставник по географија во ОУ „Никола Карев” Кочани, удрил ученик од...

Татко си го прободе синот во Кочани

На 11.04.2019 во 19.05 часот во Полициската станица Кочани, од Медицински центар Кочани било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен М.Г.(39) од...

Популарно