4.1 C
Скопје
четврток, декември 5, 2019
Tags Коалиција

Ознака: Коалиција

Касами: Ќе коалицираме со секого, само ДУИ да замине во опозиција

Во ниту еден момент Движењето Беса нема да коалицира пред или после избори со ДУИ, бидејќи сметаме дека е крајно време ДУИ да замине...

Ахмети: Коалицијата со СДСМ функционира, Зекири не е битен

Kоалиција со СДСМ функционира во рамките на нормалата. Моите односи со лидерот на СДСМ Зоран Заев и другите партиски структури се стабилни и добри,...

Либерман одби да им даде поддршка на Нетанјаху или Ганц, Израел...

Израелскиот политичар Авигдор Либерман, клучната фигура за формирање нова влада во земјата, одби да подржи било кого од двајцата кандидати за нов премиер и...

Малите партии се бунтуваат против Рамчиловиќ: Не може да смени три...

Енес Ибрахим од Партијата за движење на Турците смета дека непринципиелен е предлогот Зеќир Рамчиловиќ да биде потпретседател на Собранието на предлог од коалициските...

Љубчо Георгиевски ќе бега од коалицијата со СДСМ?! ВМРО-НП упати жестоко...

Партијата на Љубчо Георгиевски упати жестоко соопштение кон владејачката СДСМ. Ако се има предвид дека е во коалиција, се поставува прашањето дали ВМРО-НП ќе...

Ахмети: Не мислам дека ние ќе бидеме спасители и предизборнo ќе...

За лидерот на ДУИ, Али Ахмети, коалицијата со партијата на Зоран Заев нема да користи на ниту една партија со оглед дека тие имаат...

Колицијата на Заев се распаѓа, партиите преминуваат во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ

Откако Македонија не доби датум за преговори со ЕУ, коалиционите партнери на СДСМ и Заев почнаа да го напуштаа бродот што тоне. Тие почнале...

По лидерската кај Пендаровски, Заев на средба со коалициските партнери

За 20 часот вечерва е закажана средбата на премиерот Заев со помалите коалициски партнери, откако Македонија не доби одлука од ЕУ лидерите за старт...

Села би коалицирал со Мицкоски ако се извини или огради за...

Можна ли е идната владина коалиција да биде онаа помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците? Двете опозициски партии засега не сакаат да се излетуваат со...

Таравари: Ако коалицираме со Алтернатива и БЕСА ќе го поразиме ДУИ...

Таравари вечерва е гостин во КликПлус на ТВ21. Арбен Таравари се осврна на ДУИ. – „Ако се решиме да направиме коалиција со Алтернатива и со...

Популарно