17 C
Скопје
среда, август 5, 2020
Tags Книга

Ознака: Книга

Македонското друштво „Илинден“ најостро го осудува навредливото однесување на бугарскиот европратеник...

МАКЕДОНСКО ДРУШТВО ИЛИНДЕН - ТИРАНА: ОСУДА ЗА НАВРЕДЛИВОТО ОДНЕСУВАЊЕ НА БУГАРСКИОТ ЕВРОПРАТЕНИК КОВАЧЕВ КОН МАКЕДОНЦИТЕ ВО АЛБАНИЈА! Македонското друштво “Илинден”-Тирана најостро го осудува навредливото однесување...

Утре во Планетариум (МКЦ): Тихомир Јанчовски ќе ја промовира првата аудио...

За прв пат македонската публика ќе има можност едно дело да го слуша во аудио формат. Во среда со почеток во 20:30 во Планетариум (МКЦ)...

ФОТО: ЛГБТ со нов скандал во Скопје – Малолетно дете на...

Нов скандал на настанот на ЛГБТ неделата на гордоста во Скопје. Овој пат, на нивниот настан се појави злоупотреба на дете, кое присуствувало на...

ВИДЕО: Промотивен спот за книгата „Македонија искон и вечност“ од Македонски...

На 22 мај во Музејот на македонската борба Македонски манифест ја одржа промоцијата на книгата од група автори „Македонија искон и вечност“. Промотор на...

Распродаден е првиот тираж од книгата на Никола Груевски „Искуства за...

Првиот тираж на книгата на д-р Никола Груевски, „Искуства за иднината“ во издание на „Ѓурѓа“, е распродаден. Со оглед на големиот интерес што тој...

Никола Груевски на Фејсбук ја најави својата нова книга

Мојата нова книга, излегува од печат преку издавачката куќа Ѓурѓа.Од утре, среда, 8-ми мај на саемот на книгата, а од петок и во тврдиот...

Ова многумина не го забележаа: Додека го апсеа Асанж во рацете...

Додека полицијата го извлекуваше Џулијан Асанж од амбасадата на Еквадор во Лондон, тој во рацете цврсто држеше една книга. Се работи за книгата „Историјата...

Настана вистинска војна поради нејзината вера: Сека Алексиќ ја прогласија за...

Фолк ѕвездата Сека Алексиќ се најде во центарот на вниманието поради својата објава на социјалните мрежи. Имено пејачката предизвика гнев кај нејзините фанови бидејќи објави...

ВИДЕО: Стар е, можеби одлепил, но јас одлучив да го тужам...

„Ми беше многу непријатно. Независно што тој е стар господин и можеби oдлепил комплетно со меморијата или има други амбиции“, изјави за Стојан Андов...

Андов за “Лидер”: Ова е без преседан! Но добро е, ќе...

Голем удар на демократијата во Македонија се случи денес, кога судот забрани книга. ,,Економски Лидер”, веднаш по објавувањето на информацијата, стапи во контакт со...

Популарно