8.8 C
Скопје
вторник, март 31, 2020
Tags клубови

Ознака: клубови

Изненадување на врвот: Еве кои клубови најмногу профитирале на трансфер пазарот!?

Меѓународниот центарот за спортска статистика и истражување (ЦИЕС) објави извештај за билансот на клубовите во последните два трансфер периода. Челзи има најдобри перформанси, најмногу поради...

Почна чистката во НБА лигата – Сакраменто, Кливленд и Мемфис останаа...

По завршување на регуларната сезона во НБА лигата, почна чистката на неуспешните тренери. Па така тимовите на Сакраменто, Мемфис и Кливленд останаа без тренери откако...

Сигурно ќе ве интересира: Колку тежат платите на фудбалерите во најтрофејните...

Британскиот весник „Дејли мејл" објави листа на трошоците што ги имаат фудбалските клубови во Европа за плати на нивните играчи. На првото место на листата...

Дали знаете кои се најдобрите 10 химни на клубовите кои се...

Секој фудбалскит клуб си има своја химна која се пее на стадионот на кој игра. Но, фановите се тие кои ја прават атмосферата на стадионот и...

Популарно