1 C
Скопје
среда, јануари 22, 2020
Tags Клаудио Раниери

Ознака: Клаудио Раниери

Конте, Анчелоти, Раниери и Манчини во трка за италијански селектор

Четири звучни тренерски имиња се споменуваат како потенцијални наследници на Џамперо Вентура кој доби отказ по неуспешните квалификации за Мундијалот во Русија. Името на новиот...

Популарно