10.3 C
Скопје
недела, октомври 20, 2019
Tags Кина

Ознака: Кина

Се сруши мост во Кина: Автомобилите паднаа во реката за само...

Две лица се водат за исчезнати откако се сруши мост во Кина, а неколку возила за самонеколку секунди завршија во вода. Полицијата соопшти дека воутринските...

(ВИДЕО) Никогаш „Северна”: Македонец искрши знак во Кина

Драган Миташев од Штип, кој веќе 15 години живее во Кина како македонски промотер, го искрши знакот каде што пишува „Северна”. Миташев моментално е во...

Димитров флертува со Русија и Кина: ЕУ ќе го изгуби влијанието...

Министерот за надворешни работи Никола Димитров во интервју за „Фајненшел тајмс“ изрази надеж дека Европската унија ќе даде датум за почеток на преговорите со...

ВИДЕО: Снимила змија додека излегува од клима уредот, а она што...

Жена од Кина била шокирана кога во својот стан видела змија како излегува од клима уредот, но она што ја шокирало уште повеќе е...

(Видео) Урнебесна снимка: Што можат 3 професионалци против 100 деца?

Што можат тројца професионални фудбалери да направат на вистинскиот терен против 100 деца ?! Во Кина и тоа го испробаа. Само што ќе поминат 10-тина...

Досега невидено: Жена родила близнаци од различни татковци

Кинеските медиуми известуваат за жена која минатата година родила близнаци, за потоа да се открие дека имаат различни татковци. Овој многу редок случај го...

Кина не ѝ дозволила на грчка компанија да го користи терминот...

Кина, на 23 минатиот месец, одбила барање од грчка компанија за употреба на терминот „македонско”, со образложение дека потребна е дозвола за употреба од...

Кинески хирург изврши прва операција во светот на мозок од далечина...

Кинески хирург изврши прва во светот операција на мозок од далечина благодарение на 5G технологија, врз пациент кој бил на 3.000 км. од лекарот. Д-р...

(Фото) Познати групите за СП во кошарка 2019 во Кина –...

Во кинескиот град Шенжен беше извршена ждрепката за групната фаза за претстојното Светско првенство во кошарка 2019 во Кина. Мундијалот се игра од 31 август...

ММДЧП бара Кина и Русија да стават вето на промена на...

По средби со руски и кинески претставници, Македонското Меѓународно Движење за Човекови Права (ММДЧП) испратило писма до рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров...

Популарно