8.6 C
Скопје
сабота, ноември 16, 2019
Tags ќерка

Ознака: ќерка

Зад оваа фотографија стои приказна која ќе ве расплаче: Болна прегратка...

Станува збор за Босанецот Фикрет Дедиќ, кој оди на отслужување шестмесечна казна затвор , зашто исекол три кубика дрва од државна шума.На социјалните мрежи...

Еве што направи Јанко – „Јади бурек“ за да не му...

Јанко Илковски, познатиот „ток шоу“ ТВ водител нема кој не го знае. Едни го обожаваат, други „очи неќат да му видат“, ама сепак сите...

Мајчински крик за спас на болната ќерка: Пробиштипјанка моли за помош

Вида Даневска секој ден со документи во раце и солзи во очите оди од врата на врата во сите домови и институции во Регионот....

Татко си ја продал ќерката за 5.000 евра

Црногорската полиција денеска соопштила оти поднела кривична пријава против 40-годишник од Подгорица, поради сомнение дека извршил кривично дело тргување со луѓе, односно дека ја...

Ќе ви надојдат солзи кога ќе прочитате што и порача Синиша...

Веста дека познатиот тренер Синиша Михајловиќ боледува од леукемија го потресе светот минатата недела. Поддршката за него стигнува од сите страни, а најголема поддршка добива...

Сите ја знаете Неда Украден, но кога ќе ја видите нејзината...

Наследничката на познатата пејачка Неда Украден ретко кога се појавува во јавноста, а веќе со години е посветена на семејниот живот. Јелена Билбиј Миновиќ (39)...

Мајка до својата ќерка: Драга моја, јас ги немам сите одговори,...

Емотивно писмо од мајка до својата ќерка во кое се кажани многу работи. Драга моја, јас ги немам сите одговори, но животот е составен од...

Иако е на смртна постела, фудбалерот и приреди роденденско изненадување на...

Поранешниот холандски фудбалер Фернандо Рикенс кој боледува од тешко неуролошко пореметување наречено „ALS“ во болничката соба имаше изненадување за својата ќерка. Тој и приреди забава...

Јавноста шокирана од веста за тешката сообраќајка на ќерката на Синан...

Џукица Сакиќ Амзиќ ќерка на покојниот пејач Синан Сакиќ се чувствува одлично, жива и здрава и не доживеала сообраќајна несреќа како што пренесоа некои...

Како да и објаснам на ќерка ми дека татко и умира:...

Поранешниот репрезентативец на Холандија и легенда на Ренџерси, Фернандо Риксен, се бори со тешка невролошка болест, позната како АЛС. Риксен кариерата ја започна во Фортуна,...

Популарно