-2.4 C
Скопје
петок, април 3, 2020
Tags Келнер

Ознака: Келнер

ХИТ ВИДЕО: Гатузо наседна на трик на келнер

Стратегот на Наполи, Џенаро Гатузо беше „жртва“ на еден келнер во ресторанот „Санта Луција“. Гатузо порача да му донесат кафе, а келнерот кога дојде пред него...

Син на пратеник тепал келнер во познат скопски ресторан

Син на пратеник од владејачката коалиција претепал келнер во скопскиот ресторан „Дион“ во ГТЦ, дознава НетПрес од вознемирените гости, сведоци на настанот кои објаснуваат...

ФОТО: Келнерот одбил да им донесе мени, па кога ја виделе...

Да го чекаш толку очекуваниот ден за одмор и веќе првиот ден да бидеш „ограбен“?! Тоа и му се случи на неколку американци на...

Познат келнер открива: Да сум на ваше место, никогаш не би...

Познатиот келнер, но и комичар Тим Дан од Њујорк откри 5 пијалоци кои тој никогаш не би ги порачал во кафуле. Мохито Според него, ќе добиете...

Популарно