-0.2 C
Скопје
вторник, јануари 21, 2020
Tags Катица Јанева

Ознака: Катица Јанева

„Лидер“ објави документи: Заев ја награди Катица Јанева, нејзината сестра ја...

Премиерот Зоран Заев ја предложи сестрата на специјалната обвинителка Катица Јанева за член на Комисијата за хартии од вредност, откриваат документите до кои стигна Лидер. Лиле...

Тања Каракамишева: ПОЛИТИЧКА КАСАПААНА

Она што Катица Јанева со години го бараше, вчера и го изгласаа 86 пратеника, што значи и власта и опозицијата си го прифатија како...

РАСКОЛ ВО СЈО: Се скараа Катица Јанева и Фатиме Фетаи

„Чарли имаме проблем“ - Специјалното јавно обвинителство се подели на табори. Едната страна ја предводи главната обвинителка Катица Јанева, подржана од Ленче Ристоска, додека пак лидер...

Заев ја исполнува Тиранската платформа: По ослободувањето на осудените во „Монструм“,...

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска се откажа од обвинителниот акт за случајот „Сопот“, бидејќи според деталните анализи што ги направило ова Обвинителство не постоеле...

Панчевски за кривичната пријава против Јанева: СЈО со своето незаконито работење...

Владимир Панчевски, експретседателот на Основниот суд Скопје 1, денеска во Скопското обвинителство два часа даваше изјава по кривичната пријава, што тој ја поднесе против специјалната...

СЈО отвори седум нови истраги – осомничени 17 лица

Катица Јанева денеска објави дека Специјалното јавно обвинителство (СЈО) отворило седум нови истраги во кои се осомничени 17 лица за злоупотреба на службена должност,...

Ванковска: СЈО повеќе се трудеше да ѝ се допадне на јавноста...

Денешната прес-конференција на СЈО беше невкусна за многумина. Катица Јанева побара аплауз од новинарите за тимот кој што работел во изминатите 18 месеци. Аплауз...

НА БУКВАТА, НА БУКВАТА Т: СЈО покрена 17 обвиненија против 94...

Специјалното јавно обвинителство денеска на прес-конференција соопшти дека подигнало 17 обвиненија за 18 предмети против 94 физички и седум правни лица. Специјалната јавна обвинителка Катица...

Јанева бара продолжување на мандатот, СЈО отвори три нови истраги

Специјалното јавно обвинителство денеска објави три нови истраги под името Талир, Траекторија и Тревник. Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска на прес-конференција соопшти дека станува...

СЛУЧАЈ ТРУСТ: Јанева го повлече барањето на Јавното обвинителство за укинување...

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска го повлече Барањето за заштита на законитоста поднесено од Јавното обвинителство на Република Македонија (ЈОРМ) до Врховниот суд на...

Популарно