5.6 C
Скопје
сабота, март 28, 2020
Tags Катица Јанева

Ознака: Катица Јанева

Фатиме Фетаи и Ленче Ристовска ќе бидат сведоци на Катица Јанева...

Обвинителите Ленче Ристовска, Фатиме Фетаи, Трајче Пеливанов и Гаврил Бубевски се првите сведоци на второобвинетата во аферата „Рекет“ Катица Јанева. Четворицата сведоци ќе сведочат...

Јанева, Заев и Русковска во ист момент биле во Грција?: Постои...

Што правеле Јанева и Заев во ист момент во Грција и дали таму се наоѓала и обвинителката Вилма Русковска, запраша уредникот на Инфомакс, Александар...

Колумна на Александар Даштевски: Разорната моќ на „Fat Man“

Пред околу 1 месец, кога на поранешниот премиер му поставија прашање дали се плаши од нови бомби кои ги најави опозицијата, а кои ќе...

Милошоски: Заев бил во тек, без поддршка од власта Катица и...

Во емисијата „Што не е јасно“, во интервју за телевизијата Алфа, Антонио Милошоски истакна дека Катица Јанева и Бојан Јовановски сами не можеле да...

Мицкоски: Заев и Јанева другарувале и нивните потези се резултат на...

Според лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, како ќе заврши случајот „Рекет“ не зависи од политичарите, туку од судството и обвинителите. Забележува дека никој во државата...

Рекет е добро координирана акција од врвот на СДСМ: Да се...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва одржа вонредна прес-конференција во врска со објавените ПИ-мерки за случајот „Рекет“, за кој тој вели дека јасно и...

Катица Јанева во август тајно била во вилата на Претседателот?

На денешното рочиште за „Рекет“, обвинителката Вилма Русковска презентираше снимки од посебните истражни мерки (ПИМ) со кои биле следени Бојан Јовановски, Зоран Милески –...

Амнестија за Заев, Катица и Боки 13 – Доживотен мандат за...

Амнестија за Зоран Заев, Катица Јанева и Боки 13 е главната цел на инсистирањето на СДСМ да се донесе новиот закон за јавно обвинителство,...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев стои зад рекетарите Боки 13 и Катица, а Рускоска...

Изнудите на милиони евра, злоупотребите на функциите, расипништвото, неправдата, огромните суми на пари во готово за кои јавноста слуша во судкиот процес Рекет се...

По заканите од Боки 13 до Рускоска: Пронајдена Луј Витон чанта...

Аголна гарнитура, две фотељи, дрвена клуб маса, кожна чанта Луј Витон се дел од одземените предмети од домот на поранешната специјална обвинителка откако минатото...

Популарно