1 C
Скопје
среда, јануари 22, 2020
Tags Карло Анчелоти

Ознака: Карло Анчелоти

Карло Анчелоти: Следниот пат ќе излеземе од теренот

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти беше многу лут по синоќешниот пораз од Интер и упати порака до челниците на италијанскиот фудбал, дека во следната...

Карло Анчелоти: Поразот од Ливерпул беше тежок удар за Наполи

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти,се ушет не може да ја преболи елиминацијата од Лигата на шампионите. Педесет и девет годишниот италијански фудбалски стручњак призна дека...

Конте, Анчелоти, Раниери и Манчини во трка за италијански селектор

Четири звучни тренерски имиња се споменуваат како потенцијални наследници на Џамперо Вентура кој доби отказ по неуспешните квалификации за Мундијалот во Русија. Името на новиот...

Анчелоти не бил во Лондон без причина – Еве зошто Италијанецот...

Италијанскиот стратег, Карло Анчелоти од неодамна е без работа. Овој 58-годишен тренер поради лошиот старт на сезоната доби отказ во Баерн Минхен, а веќе Анчелоти...

Популарно