4.7 C
Скопје
сабота, февруари 22, 2020
Tags КАРЛ ЛАГЕРФИЛД

Ознака: КАРЛ ЛАГЕРФИЛД

Кралот на модата никогаш не се смее, а сега е јасно...

Познатиот моден дизајнер Карл Лагерфилд важи за модна икона, а во јавноста секогаш се претставува во беспрекорно издание. Карл на фотографиите е озбилен, препознатлив на неговиот стил,...

Популарно