23 C
Скопје
среда, јули 8, 2020
Tags карантин

Ознака: карантин

Неделава се отвораат казината и фитнес-салите, а деновиве и одлука за...

Комисијата за заразни болести ќе ѝ предложи на Владата отворање на казината и автомат-клубовите во обложувачниците, да почне со работа јавниот превоз во Тетово...

ВИДЕО: Корона журка во куќата на ресенскиот градоналачник Гошаревски – Кој...

Гласна музика, веселба и џагор допира попладнево од куќата на ресенскиот градоначалник Живко Гошаревски. Полна куќа развеселени гости кои според она што се слуша...

ФОТО: Наместо дома во карантин, Лукаревска во фризерски салон – Еве...

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на...

Апасиев: Како се вика тоа, стручно кога на 20 заболени дневно...

Како се вика тоа, стручно, кога на 20 заболени дневно воведуваш карантини, полициски часови и домашни самоизолации, а на 40 заболени дневно укинуваш се...

Пандов: СДСМ со предлогот за полициски час за овој викенд игра...

Денес во „Само Вистина“ гостуваше аналитичарот Александар Пандов кој што посочи декасо полицискиот час за овој викенд власта сака да спроведе сценарио и тоа...

Јаневски: Рамазан-Бајрам карантин, за „вмровецот“ Чулев да биде наместен во вojна...

Веројатно не треба многу да се елаборира дека карантинот од сабота до вторник наутро, за време на верскиот празник Рамазан Бајрам на муслиманите, од...

Грозданоски со „кавер на кавер“: Песната „Корона чао“ е ептен проблематична...

Ја чув вчера „Корона чао“, хитот на сезоната. Ја имаа споделено едно 15 мои Фб пријатели. И јас мислам дека таа песна е проблематична....

Владата закажа седница во 13:30 часот: Ќе се одлучи ли за...

Владата на Република Македонија за денеска во 13:30 часот закажа седница која ќе се одвива преку видео-интернет комуникација. Оттаму информираат дека за заклучоците од истата...

За први мај карантинот од петок?

Македонија го живее третиот карантински викенд, но по два, со целосна забрана, овој беше со скратени часови на забрането движење. Забраната за движење почна...

Како Охрид во каpaнтин се справувал со eпидeмиjaта на чyма за...

Запис за чyмата во Охрид во 181 година и за кapaнтинот воведен од бегот: „Во феруари 1810 година, кога фати во Охрид чyмата, прво...

Популарно