2.6 C
Скопје
петок, април 3, 2020
Tags карактер

Ознака: карактер

Почнува владеењето на Рибите: Зошто тие се толку посебни личности?

Родените во овој хороскопски знак се меѓу најинтересните, но и најтешко разбраните личности кои ги познавате. Рибите се многу дружељубиви личности кои сакаат да се...

Луѓето што доцнат се поуспешни во животот

Ако некои луѓе секогаш доцнат, тоа не мора да значи дека не ве почитуваат. Психолозите тврдат дека постојат два вида луѓе. Првиот вид луѓе...

Никогаш нема да бидеш доволно добар за луѓето – Зошто толку...

Овде не е добро да бидеш паметен, да имаш што да кажеш, да имаш што да облечеш, да јадеш, да работиш, да заработуваш, да...

Исповед: „Им помагав на другите за да се чувствувам подобро во...

Исповед:  Мислев дека е моја задача да се занимавам со проблемите на другите луѓе, особено кога се во прашање моите блиски луѓе. Искрено? Тоа...

Лупевска: На Јанева ѝ реков дека волку непрофесионален и дрзок обвинител...

Жал ми е што многумина не препознаа дека Катица Јанева не е воопшто каква што се претставуваше пред јавноста, вели новинарката Снежана Лупевска Созен. -За...

25 показатели кои укажуваат на тоа дека сте жена од која...

Имате мислење за многу работи и едноставно не знаете како да го задржите мислењето за себе. Го кажувате она што го мислите и го мислите...

Во април љубоморни, во мај убави – есенските девојки се најдобри

Јануари Дамите родени во јануари се сериозни и конзервативни, но и многу амбициозни. Но, многу сакаат да критикуваат. Ретко може некој да ги извади од...

Името на детето ги открива амбициите и карактерот на родителите

Дури и да не сте родители, сигурно имате листа на имиња кои ви се допаѓаат за во иднина. А, родителите пак кои веќе се...

Мажите кои ја поседуваат оваа особина потешко пронаоѓаат партнерки

Самодовербата е многу убава особина и кај мажите и кај жените. Меѓутоа, треба да знаете кога е вистинско време и место за истакнување на...

Начинот на кој ја држите чашата говори многу за вашиот карактер

Важно е како го пиете својот омилен пијалак и како наздравувате. Во зависност од тоа може да бидете трачарка, срамежлива личност, кокетам љубовница, ледена кралица,...

Популарно