35 C
Скопје
вторник, август 4, 2020
Tags Кара Делeвињ

Ознака: Кара Делeвињ

Илон Маск, Амбер Херд и Кара Делевињ „правеле тројка“ во станот...

Според наводите кои ги пренесува „Дејли меил“, 57-годишниот актер Џони Деп го споменал името на манекенката Кара Делевињ во тужбата за клевета против неговата...

ФОТО: Оваа девојка ја надмина Мерилин Монро

Неодамна, во Британија беше спроведено истражување за тоа која е најславна и најпрепознатлива икона на убавината во последното столетие. Во истражувањето учествуваа илјадници испитаници на...

Популарно