25 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Tags кафе

Ознака: кафе

Сигурно правите грешка: Еве кога е вистинското време за вашето утринско...

И покрај фактот дека голем број на луѓе го пијат првото кафе веднаш по станувањето од кревет, научниците тврдат дека има многу подобро време...

ФОТО: Борјан Јовановски и Никола Тодоров на кафе

Силниот владин поддржувач, новинарот Борјан Јовановски, и поранешниот министер за здравство и потпретседател на Владата на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров фотографирани како заедно го пијат...

Одвикнување од кофеин: Што ќе се случи ако престанете да пиете...

Кофеинот го има во кафето, но и во многу други газирани пијалоци. Но, што ќе се случи ако престанеме да го конзумираме? Кофеинот, кој е...

Кое кафе е поздраво, топлото или ладното?

Шолја топло кафе содржи во себе поголема концентрација антиоксиданси отколку ладното кафе. Поточно, се верува дека млакото или целосно ладното кафе носи помалку здравствени...

Што да направите за ви да делува утринското кафе?

Утринското кафе на многумина им е единствен начин успешно да ги отворат очите и да го започнат новиот работен ден, но и тој учинок...

Скриените ефекти на кафето врз вашето здравје

За многумина незамисливо е утрото да го почнат без кафе. Тоа им дава расположени и енергија. Но, дали има други полезности од кафето? Би-Би-Си...

Кафе и цигари на празен стомак– НИКАКО, еве зошто!

Многумина не можат да го започнат денот без утринско кафе и цигари, не размислувајќи колку е опасно за нивното здравје. Бројни студии покажуваат дека црно...

Што е поздраво, топлото или студеното кафе?

Не е сеедно дали пиете топло или студено кафе. Според ново истражување спроведено од професори по хемија, топлото кафе е поздраво од студеното бидејќи...

Утринскиот секс има поголем ефект од 5 шолји кафе

Утринскиот секс ја поттикнува работата на крвотокот, а со тоа и продуктивноста и задоволството. Поради тоа, акцијата во кревет наутро е многу здрав почеток...

Еве колку кафиња мажите треба да пијат секој ден, ако сакаат...

Кафето може многу да влијае на плодноста. Мажите кои секој ден пијат две шолји кафе или чај имаат двојно поголема шанса да ја оплодат...

Популарно