19.5 C
Скопје
недела, октомври 20, 2019
Tags кадети

Ознака: кадети

Македонија немаше сили за комплетен пресврт, пораз од Португалија во осминафиналето...

Ракометната репрезентација на Македонија до 19 години е поразена од Португалија во осминафиналето на Светското првенство, „црвено-жолтите” немаа сили за комплетен пресврт и загубија...

Вечер сите во СЦ „Борис Трајковски“: Да ги поддржиме нашите ракометари...

Кадетската ракометна репрезентација на Македонија вечера го игра натпреварот против Португалија во рамки на Светското првенство кое се одржува во Скопје. – Ракометната Федерација на...

Спасовски го прекршува договорот потпишан пред почетокот на обуката: Кадетите се...

Незадоволни од тоа што не се уште немаат добиено договори за работа, кадетите од генерацијата 2017/18 денеска повторно излегоа на протест пред Министерството за...

Популарно