19 C
Скопје
понеделник, јуни 1, 2020
Tags Јувентус

Ознака: Јувентус

Трампа каква ретко се гледа на Апенините: Интер и Јувентус се...

Интер и Јувентус се големи ривали како на теренот, така и надвор од него, па ретко соработуваат кога се трансферите во прашање. Во минатото двата...

Мино Раиола крои спектакуларна трампа на две ѕвезди

Францускиот фудбалер од средниот ред, Пол Погба најверојатно ја игра последната сезона во Манчестер Јунајтед и се погласни се шпекулациите дека може да се...

ВИДЕО: Роналдо испрати предизвик, па беше поразен од својот соиграч

Фудбалерот на Јувентус, Кристиано Роналдо се наоѓа во самоизолација во родната Мадеира, но не престанува да тренира и да ја одржува својата форма. Роналдо е...

ВИДЕО: Кога „Гранде Пандев“ си играше со одбраната на Јувентус и...

Горан Пандев зад себе има голема кариера во Италија и многу постигнати голови, а познато е дека на Пандев во кариерата прилично му „одеше...

Јувентус спреми понуда за Погба која не се одбива

Италијанскиот гигант Јувентус не се откажува од намерата да го врати Пол Погба во своите редови и спремил одлична понуда за Манчестер Јунајтед. Во последните...

Дибала проговори за битката со коронавирусот: Едвај дишев и имав болки...

Ѕвездата на Јувентус, Пауло Дибала беше еден од играчите од Серија А кои беа позитивни на КОВИД 19 и се изборија со коронавирусот. Дибала проговори...

„Бомба“ од Апенините: Роналдо го напушта Јувентус, но останува во Европа

Италијанските медиуми денес лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Кристиано Роналдо на крајот на сезоната може да го напушти Јувентус. Поради пандемијата со коронавирусот италијанските...

ФОТО: Трет фудбалер на Јувентус позитивен на Ковид-19, па се „пофали“...

Паоло Дибала е третиот фудбалер на Јувентус кој е заразен со коронавирус КОВИД-19. Потврди аргентинскиот напаѓач на неговиот Инстаграм профил. После прекинот на Серија А...

ВИДЕО: 121 лице од Јувентус во изолација, со видео порака се...

Јувентус потврди дека 121 лице од клубот се во самоизолација, вклучувајќи ги играчите, директорите и членовите на стручниот штаб откако беше откриено дека Даниеле...

Баш „јувентувски“: Аталанта играше, Јувентус предводен од Игуаин ја декласираше во...

Денес во еден од натпреварите кои привлекуваа поголемо внимание Аталанта на свој терен го пречека бранителот на тронот Јувентус. Аталанта добро започна, во 18-тата минута...

Популарно