19 C
Скопје
недела, август 9, 2020
Tags ЈСП

Ознака: ЈСП

ЈСП ГО УКИНУВА ПРЕВОЗОТ ЗА ПЕНЗИОНЕРИТЕ: Поради коронавирусот нема да има...

Ве информираме дека од утре, четврток (12.03.2020 год),нема да важат бесплатните годишни средношколски и студентски билети за користење на јавниот превоз, стои во соопштението...

Поради загадувањето, бесплатен градски превоз и поскап паркинг од 18 часот...

Бесплатен јавен превоз, запирање на градежните работи и поскапен паркинг се меѓу редицата итни мерки од надлежност на Градот Скопје кои стапуваат во сила...

ЈСП: Изменет возен ред на автобусите за празниците

Автобусите од јавниот превоз за време на новогодишните и божиќните празници ќе сообраќаат по изменет возен ред, а изменето работно време ќе има и...

Денес и утре дополнителен број автобуси

Во пресрет на верскиот празник Задушница, денес и утре на редовните линии 59 (Карпош 3-Кучевишка бара/Гробишта Бутел), 59А (Ново Лисиче-Гробишта Бутел) и 59Б (Кисела...

Девојче пренесено во Градска болница откако била згмечена од вратата во...

Малолетно девојче било згмечено од вратата во автобус на ЈСП, девојчето сте здобило со повреди по што паднала и била префрлена во Градската општа...

ВИДЕО: Целосно изгоре автобус на ЈСП, нема повредени

Во полициското одделение Арачиново, Р.Б. (33) од Скопје пријавил дека додека управувал автобус „ЛАЗ“, сопственост на ЈСП со бр.55-В, на релација Скопје – Арачиново...

Камион се заби во автобус на ЈСП, повредени 5 лица (ФОТО+ВИДЕО)

Камион со струмички регистерски ознаки удри дирекно во автобус на Јавното сообраќјано претпријатие Скопје. На снимката до која дојде МКД.мк се гледа како автобусот...

Каменуван автобус на ЈСП, повредена патничка

На 28.08.2019 во 23:30 часот во СВР Скопје, И.Ј.(51) од с.Јурумлери, скопско, вработен како возач во ЈСП, пријавил дека автобусот со број 53 бил...

Драма во автобус на ЈСП: Пијан патник кршел предмети, па го...

На 27.08.2019 во 21:50 часот во СВР Скопје бил приведен М.С.(32) од Скопје, кој бил во алкохолизирана состојба, поради нарушување јавниот ред и мир...

ФОТО+ВИДЕО: Гори автобус на ЈСП во Ѓорче Петров

Се запали автобус на ЈСП во скопската општина Ѓорче Петров. Според фотографиите кои стигнаа до редакцијата на Курир се гледа како гори горниот дел од...

Популарно