6.6 C
Скопје
вторник, март 19, 2019
Tags јојоба

Ознака: јојоба

Египетски рецепт за кожа без брчки

Магичната сила на етеричните масла врз кожата и организмот како целина е откриена уште во древните времиња. Така на пример, Египќаните биле познати по...


Популарно