16 C
Скопје
понеделник, март 30, 2020
Tags Јоханес Хан

Ознака: Јоханес Хан

Хан: Не сакам да подгревам надежи за одлука за преговори во...

Еврокомесарот Јоханес Хан не сака одново да ги подгрева надежите дека е можно Европската унија наскоро да донесе одлука за почеток на пристапни преговори...

Хан: Се надевам дека ќе се ревидира одлуката за преговори со...

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан утрово за последен пат се обрати пред Комисија за надворешни работи на Европскиот парламент во својство...

ВИДЕО: Најави ли Хан дека Македонија ќе преговара 30 години?

Најави ли еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, дека Македонија ќе преговара три децении? Во интервју за австриската новинска агенција, АПА, Хан дури ја отвори...

Хан се извини што нема датум

По одлуката на Советот на министри на ЕУ да не се определи датум за почнување на пристапните преговори за проширување со Македонија и Албанија,...

Хан: Бугарија да не го злоупотребува пристапниот процес за билатерални спорови

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан е „уверен“ дека Софија нема да го блокира почетокот на преговори за членство на Македонија во ЕУ, но ја...

Хан се јави на Твитер, откако Дорис Пак ги прозва европските...

Откако германската политичарка и претседателка на асцијацијата на жени во Еврпската народна партија, Дорис Пак запраша каде се европските бирократи во врска со случајот...

Хан: Не е тајна дека ЕУ и е понаклонета на С.Македонија...

Не е тајна дека земјите членки на ЕУ ѝ се понаклонети на С. Македонија одошто на Албанија кога станува збор за доделување датум за...

Заев пријавил во МВР закана за „куршум во глава“ по пресот...

Премиерот Зоран Заев денеска од собраниската говорница информира дека ја пријавил заканата, која во порака на социјалните мрежи била напишана во коментар по пресот...

Хан: Никој не смее да биде амнестиран поради неспособноста да се...

Јоханес Хан на средбата со премиерот Зоран Заев нагласи дека никој не смее да биде амнестиран во случаите кои се водат и оти до...

Мицкоски- Хан: Сериозните скандали го рушат кредибилитетот на земјава и ја...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, Јоханес Хан. На средбата...

Популарно