9.3 C
Скопје
сабота, март 23, 2019
Tags Израелски војник

Ознака: Израелски војник

ВИДЕО: Која e Ахед Тамими? Девојката која удри израелски војник стана...

Во Израел започна судењето на тинејџерката Ахед Тамими (17) која поради своите постапки стана симбол на палестинскиот отпор. Тамими е уапсена во декември по снимка...


Популарно