-0.2 C
Скопје
вторник, јануари 21, 2020
Tags Израел

Ознака: Израел

Либерман одби да им даде поддршка на Нетанјаху или Ганц, Израел...

Израелскиот политичар Авигдор Либерман, клучната фигура за формирање нова влада во земјата, одби да подржи било кого од двајцата кандидати за нов премиер и...

Николов ѝ донесе победа на Македонија над Израел за историскo трето...

Репрезентацијата на Македонија вечерва триумфираше над Израел со минимален резултат 1-0, со што заврши на третото место во квалификацискиот циклус за ЕП 2020 година....

ВИДЕО: Судија отиде да проверува ВАР, на екран му пуштија снимка...

На фудбалскиот натпревар меѓу Макаби Хаифа и Беитар во Израел беше видена една неверојатна и несекојдневна сцена. Имено, судијата мораше да оди да проверува на...

Никој не забележа еден детаљ на Евровизија кој има јасна цел-...

Вчера во Тел Авив се одржа првата полуфинална вечер од Евровизија 2019 година. Свеченото отворање започна со победничката претставничка од минатата година Нета со песната...

(Видео) Се постигна најлудиот гол во историјата на фудбалот, а потоа...

Дербито во израелската фудбалска лига меѓу Макаби Тел Авив и Бнеи Јехуде го одбележа неверојатниот тимски гол од белата точка. Во 38 минута од натпреварот, судијата...

ОФИЦИЈАЛНО: Поради безбедносни причини Евровизија нема да се одржи во Ерусалим,...

Европската радиодифузна унија (ЕБУ) денес соопшти дека Тел Авив ќе биде град домаќин на 64. издание на „Евровизија“. По неколкумесечни преговори, организаторите велат дека...

Меси: Луѓе сме, не можеме да играме против оние кои убиваа...

Аргентинската репрезентација требаше да го одигра последниот подготвителен натпревар против репрезентацијата на Израел, пред почетокот на Светското фудбалско првенство во Русија, но на инсистирање...

Ја насмеа цела држава: Премиерот на Израел по победата на Евровизија...

Премиерот на Израел Бенџамин Нетанјаху е многу задоволен откако неговата земја победи на Евровизија, па на јавноста им приреди мало изненадување. Пејачката Нета Барзилај со...

ВИДЕО: Кокодака во песната, но е фаворит за победа на Евровизија

Песната „Toy“ е објавена во неделата, а веќе има над 1,8 милиони прегледи на Јутјуб. Израелската претставничка на Евровизија, Нета има интересна и необична песна...

Израел ќе се повлече од УНЕСКО кон крајот од следната недела

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека неговата земја ќе се повлече од УНЕСКО кон крајот на следната недела. Во октомври Нетанјаху најави дека Израел ќе...

Популарно