19 C
Скопје
понеделник, јуни 1, 2020
Tags Излез од кризата

Ознака: Излез од кризата

Цуцуловски: Ова не е време за лични суети, туку време за...

ЗА ДОМОТ, ОДГОВОРНОСТА И ЗА НЕОДГОВОРНОСТА НА ОДГОВОРНИТЕ. Во четвртокот, на 27.04.2017 год., претседавачот на Собранието ја прекина собраниската седница и ја напушти салата....

СДСМ не ја открива стратегијата, ВМРО-ДПМНЕ бара нови избори

Политичката ситуација во Македонија и денеска беше причина за партиски препукувања помеѓу двете најголеми политички партии во земјава. Од Социјалдемократскиот сојуз преку соопштение повторно порачаа...

Арифи: За излез од кризата рационалност и влада на реформи и...

Потпретседателката на ДУИ Теута Арифи денеска изјави дека за излез од сегашната парламентарна криза секој треба да однесува рационално и, како што рече, да...

Туск: Решението за кризата е на вас, поддршката од ЕУ за...

Дојдов овде со силна порака од лидерите и институциите на ЕУ: заложбата на Европската унија во поглед на вашата европска перспектива е недвосмислена. Напредувањето...

ВМРО-ДПМНЕ: Патоказот кој го понудивме е добра основа за постигнување консензус...

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение истакнува дека е крајно време СДСМ да престане со деструктивното однесување и да сфати дека прифаќањето туѓи платформи само за...

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ го објави својот „ПАТОКАЗ“ – Решение за излез од...

ВМРО-ДПМНЕ водејќи се од принципот за единствена Република Македонија го понуди својот „Патоказ“ - решение за излез од сегашната политичка криза, но и од можни...

Анкета на ИПИС: Изборите не ја решиле кризата, потребни се нови

Мнозинството граѓани во Република Македонија сметаат дека со изборите што се одржаа на 11 декември минатата година не се надминала политичката криза. Најголем процент...

ВМРО-ДПМНЕ: Што побрзо предвремени избори заедно со локалните за излез од...

Одговорност за понатамошниот развој на состојбата носат сите политички чинители, вклучувајќи ги претставниците на меѓународната заедница. Многу избрзани и непромислени чекори и изјави од...

Брзи избори за излез од кризата истакнато од ВМРО-ДПМНЕ на средбата...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска заедно со партиска делегација составена од Никола Попоски, Никола Тодоров, Антонио Милошоски, Илија Димовски и Александар Николоски оствари ...

Димитриев: Парламентарни избори заедно со локалните за излез од кризата

Предвремени парламентарни избори заедно со локалните се излез од политичката криза во земјава. Единствен гарант за зачувување на унитарноста на Република Македонија е формирање...

Популарно