-6 C
Скопје
недела, февруари 23, 2020
Tags Изјава

Ознака: Изјава

Нелоска: Претседателката на Лекарска комора, Старделова крие дека Антикорупциска утврди судир...

“ТРАНСПАРЕНТНОСТ, ОТЧЕТНОСТ, ИНТЕГРИТЕТ” Ова треба да се карактеристиките на една институција како што е ЛКМ. Но, ако за првиот човек на институцијата, ова се само...

Трипуновски: Лицемерието и безидејноста на СДСМ го достигна врвот

Лицемерието и безидејноста на СДСМ го достигна врвот. Денеска пратениците од власта наместо да кажат зошто доцнат субвенциите од претходните години, излегоа да се...

Дали Заев заборава или лаже?Ова е доказ дека дал изјава каде...

Откако вчера во јавноста претседателот на Владата Зоран Заев изјави дека не се сеќава кога дал изјава за финансирање на радикални груби од страна...

Пендаровски: Имаме државен консензус дека сакаме да одиме по европскиот пат

Заврши првиот дел од лидеркста средба во вила Водно. Претседателот Стево Пендаровски за време на паузата рече дека се разговарало за одлуката на ЕУ...

ВО ЖИВО: Сашко Дуковски, адвокат на Боки 13

Изјава на адвокатот Сашко Дукоски, откако неговиот клиент Бојан Јовановски, познат како Боки 13, беше изведен да даде исказ пред Обвинителството за организиран криминал....

Михајловски: А браос Коки – Нешто као п*зда и п*чка така?

Изјавата на Заев за „педер” е во „народски“ стил, рече вчера портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов, за скандалозното „Нема да дозволам неколку криминалци, суетен новинар и...

ВИДЕО: За да биде бруката и цензурата уште поголема, Заев се...

Во видеото кое денеска премиерот Зоран Заев го сподели на „Фејсбук“, а во кое дава изјава пред новинарите по повод 18 години од Рамковниот договор, недостасува...

Јанушев: Имало многу „бисери” од Заев и до сега, немој да...

После изјавата на овој кој ми е срам да го наречам Премиер, навистина не знам што да напишам!  Имало многу “бисери” од Зоран Заев...

Куновска: Да се воведе задолжителен здравствен преглед за деловна способност на...

Ужас, и по кревети почна да ни влегува човеков, се смее поранешната пратеничка на СДСМ и актерка, Софија Куновска, алудирајќи на вчерашната скандалозна изјава...

Рикер: Имавме искрен и пријателски разговор со Мицкоски (ВИДЕО)

В.д. помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија во американскиот Стејт Департмент, Филип Рикер оствари средба со лидерот на макеоднската опозиција, претседателот...

Популарно