9.7 C
Скопје
понеделник, октомври 14, 2019
Tags Избори

Ознака: Избори

Николски: Потребни се брзи предвремени избори за да се одлепиме од...

Точно е дека авторот на текстот во италијанскиот весник Ла Верита рече дека еден ден ќе објави уште докази за проблеми и афери и...

Пандов: Ја слушаме Рада во нова „бомба“, каде за слична ситуација...

Сите сме во грч и исчекување, Вилма Рускоска конечно да ни ја објасни улогата на потпретседателката на Влада и СДСМ, Радмила Шеќеринска или кај...

Аудио „бомба“ за Шекеринска: Дали Рускоска ќе ја повика да одговара...

Дали обвинителката Вилма Рускоска ќе ја повика Радмила Шекеринса да одговара за противправно влијанија врз членнови на ДИК откако Шеќерим Ахмети, познат како Ел Чека,...

Mицкоски: Верувам во убедлива победа на избори, за стабилна влада и...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју на „Макфакс“ вели дека очекува и е сигурен дека ВМРО-ДПМНЕ ќе победи, и разликата дека ќе биде најмалку во...

ТВ 21: Арачиновци се жалат – СДСМ ги излажале дека ќе...

Во вечерашното издание на дебатниот магазин „Click Plus” на ТВ21 меѓу другото жителите на Арачиново рекоа дека им било ветено дека ќе бидат вработени 300 пилоти...

Таравари: По изборите ДУИ ќе биде опозиција – промените на Косово...

По следните избори ДУИ ќе биде опозиција – промените на Косово ќе се пресликаат и во Македонија. Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Арбен...

Десничарите победија во Австрија – Дали Курц ќе коалицира со ФПО?

Австриската народна партија (ОВП) на доскорешниот канцелар, Себастијан Курц, убедливо води на вонредните парламентарни избори, додека крајната десна Слободатска партија на Австрија оствари значително...

Заев смета дека не е време за избори, Мицкоски бара да...

Не се потребни предвремени избори без разлика на јаловите, неаргументирани барања на опозицијата, вели премиерот Зоран Заев во интервју за „Детектор“ на ТВ Сител. Според...

Eвропратеникот Џамбаски: Владата на Заев дојде со „бомби“ и веројатно ќе...

Европратеникот и потпретседател на ВМРО БНД, Ангел Џамбаски, во својата колумна за порталот „Поглед“ пишува дека Владата на Зоран Заев дојде со „бомби“ и веројатно ќе...

СДСМ лажеле и за фантомските гласачи: „Такво нешто не постои“ –...

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски вечерва го демантираше премиерот Зоран Заев и истакна дека фантомски гласачи никогаш немало. „Нема врска, ни...

Популарно