4 C
Скопје
недела, декември 15, 2019
Tags Избори

Ознака: Избори

Анкета на ИПИС: ВМРО-ДПМНЕ победува на наредните избори!

Институтот за Политички Истражувања од Скопје (ИПИС) спроведе кратко истражување во периодот помеѓу 2 и 6 Декември 2019 на 1121 полнолетни испитаници на ниво...

Мицкоски: Граѓаните знаат дека Заев е виновен, а одговорот на граѓаните...

„На збор е супер, а во реалност нема ништо” е големата реалност која еден наш сограѓанин ја кажа пред скопскиот градоначалник, на што доби...

Србов: Приврзаници на власта како да подготвуваат терен за одлагање на...

Тоа што се случи вчера во Лондон и што допрва треба да се случи е заслуга на граѓаните и на сите влади. Но, има...

Манчевски: Вработувања имало и ќе има и немаат никаква врска со...

Вработувања имало и ќе има и тие се во согласност со годишните програми и потреби на институциите. Немаат никаква врска со изборите. Се работи...

Иванов убеден: Избори на 12 април нема да има

Новинарот Зоран Иванов е убеден дека иако партиските лидери на средбата на претседателот се договорија, сепак предвремени избори на 12 април следната година нема...

Дурловски: Заслепени од сјајот на моќта, глуви од фалбите кои сами...

Прво го игнорираа нашиот глас, потоа не исмеваа, навредуваа, набедуваа, се бореа против нас и не затвараа, пробуваа да не избришат, и до ден...

Марш за чист воздух, ако не се исполнат барањата – бојкот...

Денеска во 17 часот пред Министерството за животна средина е закажан Маршот за чист воздух. Маршот ќе продолжи пред Собрание и Влада. Време е за радикални...

ФОТО: Не запира бранот на предизборни вработувања во администрацијата – во...

Не запираат вработувањата во администрацијата од страна на владата на СДСМ и за време на предизборниот период. Секојдневно се нудат работни места во државните...

Мицевски до Минов: Од помпезните 500 илјади евра, предизборно сакате да...

Координаторот на пратеничката група на  во собраниска дебата со пратеникот Панчо Минов, истакна дека ова е легален начин за поткуп на гласачите, затоа што...

Либерман одби да им даде поддршка на Нетанјаху или Ганц, Израел...

Израелскиот политичар Авигдор Либерман, клучната фигура за формирање нова влада во земјата, одби да подржи било кого од двајцата кандидати за нов премиер и...

Популарно