24 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Tags ИВЗ

Ознака: ИВЗ

ВИДЕО: Реисот Реџепи разрешен од функцијата поглавар на ИВЗ

Со 2/3 мнозинство донесена е одлука за разрешување на Реисот Реџепи од функцијата, јавува репортерот на ТВ21. „Едногласно донесовме одлука за разрешување на господин Сулејман...

ИВЗ ја известила Владата дека нема да ја откаже молитвата за...

Пред да биде донесена мерка за воведување на полициски час за Бајрам, Исламската верска заедница испратила писмо до Владата со кое вели дека е...

Дејствувањето на реисот Сулјеман Реџепи е спротивно на Уставот, зошто институциите...

Дали во Македонија постои Комисија за односи со верски заедници и дали оној што е поставен да ја раководи оваа институцијата ќе објасни дека...

Реисот Сулејман Реџепи: Ако не помогнете на ИВЗ, ќе ги повлечам...

Поглаварот на Исламската верска заедница, реисот Сулејман Реџепи упати закана до вицепремиерот Бујар Османи и до Владата дека ќе ги повлечат повиците за заштита...

Ел Чека добил заканувачки повик од Сулејман Реџепи, па го пријавил...

Шоќерим Ахмеди, познат како Ел Чека, за весникот Лајм вели дека од поглаварот на ИВЗ, Сулејман Реџепи, добил закани по живот. Преку неговиот брат, Ел...

„Лајм“: Еве што содржат „бомбите“ на Бузаку за Сулејман Реџепи –...

Во истекот на временскиот рок, поставен во форма на ултиматум, од страната на Скендер Бузаку, останаа уште околу 20 часа, а во меѓувреме весникот...

Реџепи за ултиматумот од Бузаку: Не се занимавам со геј!

Поглаварот на Исламската верска заедница, Сулејман Реџепи, даде скандалозен коментар околу ултиматумот упатен од Скендер Бузаку да ја напушти ИВЗ ако не сака да...

Бузаку се закани: Ќе објавам докази за криминал ако реисот Реџепи...

Скендер Бузаку денеска пред седиштето на ИВЗ му постави ултиматум на реисот Сулејман Реџепи за 72 часа да ја напушти ИВЗ во спротивно ќе...

„ЛГБТ Е БИОЛОШКА И ПСИХОЛОШКА БОЛЕСТ“: Остра реакција на ИВЗ против...

Myфтиcтвoтo на Иcлaмската верска заедница (ИВЗ) од Скопје peaгиpaше против Парадaта на гopдоста, која за првпат се организираше во главниот град на Македонија. Во peaкцијата...

ВИДЕО: Реисот на ИВЗ го честиташе Рамазан со мапа на Голема...

Поглаварот на ИВЗ Сулејман Реџепи со мапа на Голема Албанија вчера го честиташе големиот муслимански празник Рамазан кој започнува денес. На видеото и фотографијата од...

Популарно