19 C
Скопје
вторник, јули 7, 2020
Tags Ивор Мицковски

Ознака: Ивор Мицковски

Ивор Мицковски: Нема вина кога сите околу се виновни, фатениот само...

Првиот осомничен, обвинет или осуден што во оваа земја ќе признае чувство на вина, кога сите околу ја гледаат вината и го чувствуваат неговиот...

Мицковски на сметка на Заев: На Арачиново им ветивме рекет проекти

Новинарот Ивор Мицкоски се пошегува на Фејсбук за слулајот кој деновиве е главна тема во медиумите, односно за пилотите од Арачиново. Се јавија од Арачиново...

Мицковски: Tолку ви се врзани судбините, што сеедно е кај кого...

Ивор Мицковски на Фејсбук реагира на последната изјава на премиерот кој вели дека Верушевски бил разочаран од СЈО, и затоа го рекол тоа што го...

Мицковски до Заев: Не е за фалење дека поранешен обвинител и...

Поранешниот прв човек на Центарот за комуникации во СДСМ Ивор Мицковски преку статус на својот Фејсбук пишува дека е срамота што Заев се фали...

Ивор Мицковски: Ве прават мајмуни зошто оставивте сите партиски мајмуни да...

Ивор Мицковски на фејсбук профилот сподели став за актуелната состојба насловен „Завидлизам и Ал(и)чност“. Завидлизам и Ал(и)чност. Ние сме криви, ние сме ситни душички, ние немаме...

Мицковски: Владата на СДСМ ја упропасти идејата за правна држава

Новинарот Ивор Мицкоски преку Фејсбук упати жестоки критики кон СДСМ дека ја упропастил идејата за правна држава. Абе луѓе што сте смешни. Зборите за министри,...

Ивор Мицковски: Багра неписмена и неспремна нè води, ни тера правда,...

„Далеку патуваат вестите за македонштината. Како бе со адвокат, а не е осомничена. После како бе излага пред камери тотално неспремна. Исто ко премиерот,...

Мицковски: Се моли Фатиме да не пцуе, тоа е оружје на...

„Се моли Фатиме да не пцуе, тоа е оружје на обичниот народ против моќните и богатите кои ништо не преземаат. Она некако ми личи...

Ивор Мицковски: Ариведерчи премиере, 13 е стварно баксузна бројка

Најголема лажна вест е дека ова е само навреда. Ова е многу повеќе, ова ја издава душевната состојба на некој што му е прљав газот,...

Мицковски до власта: Ало, кого правите будали?

Новинарот Ивор Мицковски на својот Фејсбук профил повика за одговорност, власта да почне да размислува што со криминалците во своите редови. Тој побара владата...

Популарно