28 C
Скопје
сабота, јули 4, 2020
Tags Ивор Мицковски

Ознака: Ивор Мицковски

Мицковски до власта: Еден ден ќе пукне филмот, па стварно ќе...

Граѓанскиот активист и поранешен функционер на СДСМ, Ивор Мицковски на својот Фејсбук профил „распали“ по власта. -За Југохром владин кредит, за големите загадувачи никаква контрола...

Мицковски: Де бе Зоки, има ли смисла Анѓушев да ни го...

Поранешниот директор на центарот за комуникации на СДСМ, Ивор Мицковски на својот профил на „Фејсбук“ го коментираше потегот на Заев да не се појави...

Ивор Мицковски побара одговорност и оставки од Заев и СДСМ: Не...

Ивор Мицковски на својот Фејсбук напиша статус преку кој бара одговорност и оставки од власта. Тој пишувајки за последните случувања во државата прашува: -Јас не...

Ивор Мицковски му порача на Заев: Можеби и ти се лоботомирал,...

-Заев: Можеби Груевски бил киднапиран? Можеби и ти си се лоботомирал деновиве откако се изнаплака за кукавицата, па сега тропаш глупости. Соочете се со одговорноста, не...

Ивор Мицковски распали по брифингот на Заев, Спасовски, Османи, Дескоска и...

Тотална нула. Вака Ивор Мицковски, го оценува денешниот брифинг на премиерот Зоран Заев, вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, вицепремиерот и министер за...

Ивор Мицковски: Скопје е еден голем Марин, револтот кон него е...

Околу најновите случувања во општина Аеродром кај Мајчин дом, на Фејсбук се огласи и граѓанскиот активист Ивор Мицковски. Тој вели дека ова што се...

Ивор Мицковски: Министер си поднел оставка поради мобилен, нашиот Фонд за...

Норвешкиот министер за рибарство Пер Сандберг го понел службениот мобилен на одмор. Веднаш поднел оставка. Ова дебаклов и криминалов со Фондов за иновации нема крај,...

Ивор Мицковски до власта: Вие мислите дека нафта пиеме? Вие живеете...

Ивор Мицковски изреволтиран од лагите и манипулациите со кои МВР се обидува да го сокрие скандалот за користењето на службено возило во приватни цели...

Кога ќе ти кажаат „законот е ист за сите“, а ти...

Кога ќе те рехабилитираат и ќе ти кажат „законот е ист за сите“, а ти не си во затвор, ја коментира фотографијата од екс...

НЕМАТЕ МРДНАТО СО МАЛ ПРСТ: Ивор Мицковски со жесток напад кон...

Немате мрднато со мал прст. Нема една средена улица, една исчистена депонија, ја не знам кој к*рац праите освен ПР и шетање по странство....

Популарно