4.4 C
Скопје
среда, јануари 22, 2020
Tags Ивор Мицковски

Ознака: Ивор Мицковски

Кога ќе ти кажаат „законот е ист за сите“, а ти...

Кога ќе те рехабилитираат и ќе ти кажат „законот е ист за сите“, а ти не си во затвор, ја коментира фотографијата од екс...

НЕМАТЕ МРДНАТО СО МАЛ ПРСТ: Ивор Мицковски со жесток напад кон...

Немате мрднато со мал прст. Нема една средена улица, една исчистена депонија, ја не знам кој к*рац праите освен ПР и шетање по странство....

Ивор Мицковски: Култура, позор, крах… 660 илјади денари за шефот на...

Не стивнуваат реакциите во јавноста во однос на распределбата на средства за проекти од министерството за култура. Ивор Мицковски, екс директорот во центарот за...

Ивор Мицковски: Ахмети повторно ја актуелизира Тиранската платформа

Ахмети повторно ја актуелизира Тиранската платформа и ќе барал Собранието на Македонија да ги осуди злосторствата, или како што тој го нарекува, геноцидот врз...

Ивор Мицковски: Како се убива дечко на 28 години? Кога државата...

Колумнистот Ивор Мицковски, со свој став за убиството на 28-годишниот фудбалер Мартин Јанушев, кој во петокот пред својот дом во скопската општина Аеродром беше изрешетан...

Популарно