3.2 C
Скопје
недела, декември 15, 2019
Tags Ивор Мицковски

Ознака: Ивор Мицковски

Мицковски: Бидете реални, не задржувате никакви млади тука – го уништивме...

Бидете реални, не задржувате никакви млади тука. Не создава оваа држава никакви квалитетни луѓе со знаење и желба да придонесат за општото добро. Зошто...

Мицковски: Невозможно е Македонија да ги реши поглавјата 23 и 27,...

Значи вака, невозможно е, ама буквално е невозможно, Македонија да ги реши поглавјата 23 и 27, односно, правосудството и екологијата, пишува на својот Фејсбук...

Мицковски до Шилегов: Е па стварно треба да си малоумен да...

Шилегов денеска изјави дека за разлика од претходниците они не сечеле дрва за згради, напиша Ивор Мицковски на Фејсбук. Ај вака малку крв у мозок...

Мицковски: Ова сра*е еднаш ќе пукне, колку и да ви успева...

Анѓушев конфликт на интереси. Ременски дома си чувала доверливи документи, а веќе вмешана во Рекет.Бучковски како и Груевски му застаре делото.Еден режим му го...

Мицковски: Е, Зоки, епски лажове

Е Зоки епски лажове, абе овој, а отвори уста лаже, вели Ивор Мицковски додавајќи дека денеска на прес-конференција премиерот Заев се пофали дека фирмите...

Мицковски: Неспособни, нема никогаш повеќе глас да добиете од слободните граѓани

И поранешниот функционер на СДСМ Ивор Мицковски се придружи на острите критики од јавноста за предлогот на новиот закон за јавни собири, кој власта...

Мицковски: Партија со 10 пратеници ги држи најважните судови – Најкриминалната...

„Врховен, Уставен, Управен, Основен 2 и Вишо обвинителство во Скопје се под ДУИ. Основен 1, Апелација, ОЈО и Виш управен само не се под нивна...

Мицковски: Власта зборуваше за политички инспирирани пожари, а ниту еден пироман...

Повторно пожари низ целата држава. И уште еднаш да се потсетиме дека во март и април власта зборуваше за тероризам и политички инспирирани пожари,...

Ивор Мицковски: Идиотизмот на Зоран Заев прави повеќе штета од ВМРО,...

Ивор Мицковски на фејсбук напиша: Заев: Владата ќе биде мртва ако не добиеме датум. Е ова е идиотизмот кој прави штета повеќе и од ВМРО, и...

Мицковски до власта: Вие сте лош холивудски филм, фалш, празноќа… сте...

„Знаете што ме нервира, настрана што ме нервира фактот дека најверојатно ќе извисиме со датумот. Ме нервира вашето сфаќање на политиката како брз cекc,...

Популарно