-0.5 C
Скопје
среда, април 1, 2020
Tags Ивор Мицковски

Ознака: Ивор Мицковски

Мицковски за СДСМ: Листава на пратеници е одлична како за внатрешен...

„Листава на пратеници баш личи ко да е правена со странски експерти. Вака на прв поглед делува одлична како за внатрешен раздор, односно, дека...

Мицковски: Не важно дали прегласувале или не, не се важни ни...

Откако за Законот за јавно обвинителство гласаа само 74 пратеници, а 32 пратеници гласаа против, Џафери противуставно и неделовнички го поништи гласањето за да...

Мицковски за Заев: Ова не е лажов, ова е патолошки лажов...

Кога идеа бомбите Заев не се штедеше да профитира на основа на случајот Монструм, да ветува и да создава дополнителна атмосфера дека одговорните, не...

Влада – Мајстор за хибридни напади!

Блокирани и репортирани профили, закани и закажувања на тестови со цел средношколците да се оневмозможат во својата намера овој петок да излезат на протест...

Mицковски: Убаво ви го плеснаа пред избори за вашата главна мантра

Ветинг во судството е последна опција која треба да ѝ се случи на Македонија, порача денес амбасадорот Самуел Жбогар, додавајќи дека правосудството не е во...

Мицковски: Бидете реални, не задржувате никакви млади тука – го уништивме...

Бидете реални, не задржувате никакви млади тука. Не создава оваа држава никакви квалитетни луѓе со знаење и желба да придонесат за општото добро. Зошто...

Мицковски: Невозможно е Македонија да ги реши поглавјата 23 и 27,...

Значи вака, невозможно е, ама буквално е невозможно, Македонија да ги реши поглавјата 23 и 27, односно, правосудството и екологијата, пишува на својот Фејсбук...

Мицковски до Шилегов: Е па стварно треба да си малоумен да...

Шилегов денеска изјави дека за разлика од претходниците они не сечеле дрва за згради, напиша Ивор Мицковски на Фејсбук. Ај вака малку крв у мозок...

Мицковски: Ова сра*е еднаш ќе пукне, колку и да ви успева...

Анѓушев конфликт на интереси. Ременски дома си чувала доверливи документи, а веќе вмешана во Рекет.Бучковски како и Груевски му застаре делото.Еден режим му го...

Мицковски: Е, Зоки, епски лажове

Е Зоки епски лажове, абе овој, а отвори уста лаже, вели Ивор Мицковски додавајќи дека денеска на прес-конференција премиерот Заев се пофали дека фирмите...

Популарно