2.6 C
Скопје
вторник, јануари 28, 2020
Tags Ивица Тодоров

Ознака: Ивица Тодоров

Отец Ивица Тодоров: Историјата повторно ни дава шанса и ја фрла...

АКО НАВИСТИНА САКАМЕ ПОБЕДА ЗА МАКЕДОНИЈА мора да го искорениме ситнодушното, себично, пресметливо, подло, завидливо, уплашено, поткупливо, заводливо, трчилажливо, разлигавено македонченце од нашите мисли,...

Отец Ивица Тодоров: Што ќе се случи ако се излезе да...

За разлика од Бојкотот за референдумот кога и ВМРО-ДПМНЕ помагаше, а и имаше организирана бојкотирачка структура, сега такво нешто не постои! Освен некои од...

Отец Ивица Тодоров: ОКУПАЦИЈА ВО ЕТАПИ!

Секојдневно приметувам како мои сограѓани Македонци, но и од останатите етнички заедници, „голтаат горчлива кнедла“ кога треба да го изговорат наметнатото или капитуланското име...

Отец Ивица Тодоров: На македонската држава и треба крајно рационален претседател,...

Честитки до професорката д-р Гордана Силјановска Давкова за храброста и одлучноста во ова пресудно историско време за македонската држава и народ да прифати да...

Отец Ивица Тодоров: „СОНЦЕТО НА ПРАВДАТА“ – Симбол на македонските суверенисти...

„СОНЦЕТО НА ПРАВДАТА“ симбол на македонските суверенисти и патриоти „Зашто, ете, ќе настапи ден, вжарен како печка; тогаш сите горди, и оние кои постапуваат нечесно,...

ЖОЛТИ ЕЛЕЧИЊА: Купувајте додека има – Доаѓа пролет среде зима!

„Купувајте додека има, а и цената не им е подигната, доаѓа пролет среде зима“, напиша презвитер Ивица Тодоров и објави фотографија со жолт елек...

Отец Ивица Тодоров со споредба меѓу францускиот и македонскиот народ: ИМА...

ФРАНЦУСКИОТ НАРОД протестираше против покачени такси, даноци, но и против последиците на либералистичкиот модел на владеење и режимот на Макрон...протестите веќе даваат резултати.... МАКЕДОНСКИОТ НАРОД...

Отец Ивица Тодоров: Македонија е телото, Македонците се душата, а Христовото...

МАКЕДОНИЈА/ МАКЕДОНЦИТЕ/ ХРИСТИЈАНСТВОТО - ТРИ ВО ЕДНО! Македонија е телото, Македонците се душата, а Христовото учење е духот, вредноста и смислата на овој простор...

Отец Ивица Тодоров: 80 персони БРИШАТ милиони и милиони Македонци од...

80 персони БРИШАТ милиони и милиони Македонци од минатото, сегашноста и иднината! Се обидуваат да не ОТПИШАТ, а не знаат дека така само се запишуваат...

Отец Ивица Тодоров: Не го прифаќам гласот на онаа морална депонија...

Семакедонска патриотска иницијатива - ЈАС НЕ ГО ПРИФАЌАМ ГЛАСАЊЕТО на 19 октомври! ЗАР некој може да прифати со гласот на продадени, одродени, неморални, уценети пратеници да...

Популарно