10 C
Скопје
петок, јуни 5, 2020
Tags Италија

Ознака: Италија

ВИДЕО: Италија ги лажираше бројките на починати од коронавирус, сè е...

Италија ги лажираше бројките на починати од коронавирус, станува збор за измама. Повеќе од 96 отсто од Италијанците не починаа од ковид-19, туку од...

За сите животи загубени од пандемијата: Александар, Дац и Благој Нацоски...

Музичка соработка на композиторот и пејач Александар Митевски и актерот Драган Спасов - Дац со македонскиот еминентен тенор Благој Нацоски кој живее и работи...

Ренци: Ако не умpеме од коронавирус во Италија, ќе умpеме од...

„Коронавирусот во Италија зарази 12 милиони луѓе“, рече поранешниот италијански премиер Матео Ренци, кој вети дека ќе ја отвори земјата повторно. Ренци, кој ја предводеше...

101-годишник од италијанскиот град Римини го победи корона вирусот

Еден од најстарите пациенти заразени со вирусот Ковид-19, 101-годишен маж од италијанскиот град Римини, се опорави од вирусот, јавуваат денеска италијанските медиуми. Добрите вести за...

ФОТО: Италијанците го тргаат знамето на ЕУ од јарболите и го...

Незадоволството од односот на Европската унија кон Италија, наспроти помошта од Кина, поттикна замена на знамето на ЕУ со кинеското на јарболите низ најтешко...

„Лидер“: Сашо Ордановски цела Влада ја ставил во ризик од коронавирусот...

Провладиниот пропагандист и новинар Сашо Ордановски предизвикал инцидент на денешниот брифинг во владата, објави порталот „Лидер” повикувајќи се на луѓе присутни на состанокот. Како што...

Тасевски: Вие ги пуштивте печалбарите од Италија да си дојдат назад,...

Актерот Сашо Тасевски во својот статус на Фејсбук ја обвинува власта дека таа е одговорна за излегувањето од конторла на коронавирусот во Македонија. А епидемијата...

Алармантно на Апенинскиот полуостров: Италија ја надмина Кина според бројот на...

Со вчерашните нови 427 смртни случаи, Италија, со сега вкупно 3.405 починати, ја надмина Кина на црниот список на починати од коронавирусот. Вчера во...

Виц на денот: Право кај швалерката

Му се дере жената на мажот која разбрала дека има швалерка. „Ѓубре неблагодарно, тоа ли заслужив, да се швалерисуваш. Па, уште и кога си...

Сведоштво на нашинец од Италија: Венеција е мртов град, од утре...

Нашинец од Дебар кој живее со семејството во Италија за порталот Курир.мк посведочи за ситуацијата со коронавирусот која се случува таму овие недели. Имено нашиот...

Популарно