-6 C
Скопје
недела, февруари 23, 2020
Tags Исповед

Ознака: Исповед

Исповед: „Им помагав на другите за да се чувствувам подобро во...

Исповед:  Мислев дека е моја задача да се занимавам со проблемите на другите луѓе, особено кога се во прашање моите блиски луѓе. Искрено? Тоа...

Исповед на 16 годишната Катарина: Не стигнавме ни до Виена, кога...

Шеснаесет годишната Србинка Катарина прифатила повик од непозната жена во Виена да работи два месеци како бебиситерка за плата од 1.000 евра. Но, наместо...

Тажна исповед на мајката на Дона Арес: „Времето ништо не лечи,...

Пред две години, по тешко боледување почина познатата пејачка Дона Арес. Дона ја изгуби битката со болеста во својата 41 година. Одредено време живееше во...

Исповед на еден самохран татко: Само јас знам што ми лежи...

Кога ќе влезеш во автобус, а никој не сака да стане, иако жонглираш со две кеси, ранецот на детето и детето, а возачот е...

Потресна исповед: Со длабоко жалење сфатив, не сум мајка покрај која...

Многу ми значат пораките кои ги добивам од своите деца – па и да се исчкртани на мало парче хартија или напишани со совршен...

Исповед на еден маж: 9 години бев во врска со омажена...

Макс Вулдриџ, 50-годишен новинар и блогер, одлучил со своите читатели да ја сподели својата љубовна приказна и со тоа да ги сруши митовите за...

(Видео) Исповед на Мајк Тајсон: Уште како мал ме учеа да...

„Железниот“ Мајк Тајсон даде емотивно интервју за британските медиуми за животот во и надвор од рингот. „Уште на 12 години ме учеа како да претепувам...

Исповед на жртва на мобинг: Тоа е тивок убиец, судот не...

Соња Цветковиќ Чолакова е жена која добива отказ според неа без основа. За отказот се консултира со адвокат и одлучува на суд да докажува...

ИСПОВЕД на Марија Шерифовиќ призна што ја исполнува: Го откри својот...

Една од најомилените поп пејачки во регионот, Марија Шерифовиќ пред концертот во Загреб даде интервју за хрватските медиуми и откри некои занимливости за себе. Последите...

ИСКРЕНА ИСПОВЕД: Сакате да работите во Германија, еве што ве очекува

Девојка (Ивона) по потекло од БиХ, но работи во Германија како медицинска сестра. Таа објасни како стојат работите. Забележала дека многумина очекуваат откако заминат од...

Популарно