18 C
Скопје
недела, август 9, 2020
Tags исчезна

Ознака: исчезна

Петчлено семејство исчезна во Дунав: Во знак на благодарност ги почастила...

Во судирот на два брода во Будимпешта, во водите на Дунав исчезнаа и дедо и баба, нивните две ќерки и шестгодишната внука. Тие се сметаат...

Фото-Исчезна уште едно лице: Боледува од Алцхајмер, а последен пат е...

Во полициско одделение Петровец вчера во 21:30 часот И.Т.(39) од село Кадино пријавил дека истиот ден околу 12:45 часот од домот се оддалечил неговиот...

Исчезна штитеничка од Домот за деца „25 мај“, откако направила инцидент

Исчезна уште едно девојче од домот „25 Мај“ откако направило инцидент. Како што стои во билтенот на МВР, вчера во 15 часот пријавено е...

Ни трага, ни глас од големата филмска ѕвезда: Најблиските во страв,...

Најголемата кинеска ѕвезда, актерката Фан Бингбинг, исчезна без траг, па дури и нејзиниот вереник ги избриша сите нејзини фотографии. Актерката Фан Бингбинг, петта најдобро платена...

Исчезна штитеничка од Домот за деца без родители „11 Октомври“

Седумнаесетгодишно девојче е пријавено за исчезнато од Домот за деца без родители „11 Октомври“ во Скопје. Според информациите на МВР, пред два дена, на 18-ти...

Исчезна 13 годишно девојче од Штип, полицијата трага по неа

Синоќа во 01:30 часот по полноќ во СВР Штип Х.А.(28) од Штип пријавила дека истата вечер околу 23,00 часот од нивниот дом во непознат...

Девојче од Кичево го нема неколку дена, мајката вчера пријавила

С.М. (30) вчера во 13:20 часот во Полициската станица Кичево пријавила дека на 23.06.2018 година од домот во непознат правец се оддалечила нејзината 12...

Исчезна малолетничка од Виница со своето 6-месечно бебе, ги нема 3...

Вчера во 13.40 часот, мајка пријавила во Полициска станица Виница дека нејзината малолетна ќерка се оддалечила во непознат правец. Како што информира МВР, Б.Ѓ.(55) од...

Исчезната жена од Куманово, семејството бара помош од граѓаните

  Јагода Серафимовска (66) од Куманово, вчера во утринските часови го напуштила Домот за стари лица „Зафир Сајто“ во Куманово каде престојувала. Семејството на Серафимовска побара...

Популарно