0 C
Скопје
петок, декември 14, 2018
Tags инвестиции

Ознака: инвестиции

Мицкоски: Заев се фалеше дека странските инвестиции ќе растат, НБРМ констатира...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил пишува дека не поминаа 24 часа демантот за лажната надеж на Зоран Заев за раст...

СДСМ: Имагинарна е грижата на ВМРО-ДПМНЕ, за само една година во...

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со успешните економски политики на Владата предводена од СДСМ и затоа во недостиг на суштински аргументи, се служи...

Инвестиции во железницата за диверзификација на транспортните решенија и побрз економски...

Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, заедно со заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања д-р Бујар Османи,...

Заев: Новите инвестиции се нова вредност во економијата и потврда дека...

Премиерот Зоран Заев на вчерашното отворање на хотелот Меркур во Тетово изјавил дека новите инвестиции се нова вредност во економијата и потврда дека деловната клима е...

Инвеститорите бегаат: Компанија со 1.500 вработувања ја смени одлуката, наместо во...

Компанија која планираше да инвестира во Македонија и да вработи над 1500 лица, заминува во Србија. Задоволна од инвестициската клима и од соработката со претходната...

Нови странски инвестиции во Македонија

Во Македонија влегуваат нови инвестиции и во време на политичка криза. Ова покажува дека странските компании не се исплашени и дека веруваат во долгорочната...

Монтгомери: Груевски е главната причина поради која инвестираме во Македонија –...

Германската компанија „Franz Kiel GmbH“ и американската Компанија „NYSK Holding”, се двете нови инвестиции во Република Македонија кои влегоа како резултат на бизнис форумите...

Груевски: Вработувања и прогрес, наместо криза и деструкција – нова американска...

Вработувања и прогрес, наместо криза и деструкција. Нова инвестиција од САД, NYSK Holding, за нови 200 вработувања, напиша на социјалните мрежи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,...

Тодоров: Во тек е инвестициски циклус во здравството во вредност од...

Во тек е изградбата на новата Клиничка болница во Штип, што е најголемиот инфраструктурен зафат во македонското здравство. Во моментот се изведуваат градежни работи...

За девет месеци 199,08 милиони евра директни инвестиции

Директните инвестиции во Република Македонија во првите девет месеци од годинава изнесуваат 199,08 милиони евра, објави Народната банка на Република Македонија. Најмногу инвестиции во деветте...

Популарно