19 C
Скопје
понеделник, јули 13, 2020
Tags информирање

Ознака: информирање

Како до брза и точна информација?

Информирањето некогаш и сега Ако пред дваесетина години луѓето се потпирале на своите роднини и пријатели секогаш кога ќе им треба информација, денес многумина прво...

Грцијa: Владата ќе испечати копии од Договорот од Преспа за да...

Грчката Влада ќе испечати десетици илјади копии од договорот за нормализација на односите со Македонија со цел граѓаните да се информираат пред парламентарната дебата...

Популарно