25 C
Скопје
четврток, јули 9, 2020
Tags Име

Ознака: Име

ФОТО: Ламбе Алабаковски доби син, откри кое име му го дал...

Некогашниот македонски пејач Ламбе Алабаковски кој живее и работи во Америка, активен е на социјалните мрежи каде неговите фанови може да следат што се...

Препукување меѓу САД и Кина за тоа како треба да биде...

Додека планетата Земја бара одговор и начин на спречување на глобалната епидемија на Ковид-19, двете економски најмоќни земји на планетата се вербално се препукуваат...

Михајловски до Брнс: Наместо да нè плашите, придружете ни се во...

Почитувана,  не би сакал да ме разберете погрешно, но погрешно е веќе самото тоа што Вие нас не плашите од ревизија на срамниот и...

Колумна на Џејсон Мико: Зоран Заев вели „Е..му името“

А воедно и бесрамно лаже Две нешта се случија минатата недела: Зоран Заев призна дека не му е гајле за македонското име, и дека лаже...

ФОТО: Во спомен на униформата, тетовец на синот му дал име...

Тетовецот Алберт Руфати на синот му го дал името Учк во спомен на своето војување прво во Косово, а потоа и во Македонија, пишува...

Тотенхем го продава името на стадионот за најголема сума во историјата...

Англискиот фудбалски клуб Тотенхем оваа година го претстави новиот стадион во кој има вложено нешто повеќе од милијарда фунти. Стадионот на Тотенхем се уште нема...

ФОТО: Пејачот Дарко Илиевски го покажа синчето, па ги откри неговите...

Некогашниот македонски поп-пејач Дарко Илиевски со сопругата Ивана со која се венчаа во октомври 2016 година се пресели да живее на Флорида во САД. Логично,...

Милошоски за „Франкфуртер Алгемајне Цајтунг“: Проширување на ЕУ е клинички мртво...

Поранешниот министер за надворешни работи на Република Македонија, Антонио Милошоски во интервју дадено за угледниот германски весник „Франкфуртер Алгемајне Цајтунг“ зборува за актуелни теми како...

Рубенс Муратовски: Вие го сменивте името, тоа ве смени вас

Актерот Рубенс Муратовски кратко и јасно ја прокоментира најавата од премиерот Зоран Заев за предвремени избори во најбрз можен рок по недобивањето датум за...

Скандал: На вчерашната церемонија во кумановската касарна, воена униформа без амблемот...

Вчера во касарната „Боро Менков“ во Куманово, Здружената оперативна команда (ЗОК), со воена свеченост го одбележи денот на единицата. Но на свеченоста се забележа дека...

Популарно