4.4 C
Скопје
среда, јануари 22, 2020
Tags Илија Димовски

Ознака: Илија Димовски

Димовски: Се уште не е излезен од чевлите на СДСМ и...

Очекувавме во своето прво обраќање претстедателот Стево Пендаровски да проба да гради мостови, но очигледно тој се уште не е излезен од чевлите на...

Димовски: Со црева за инвертер клими ли ќе се влечеме низ...

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, смета дека не е добро распределена одлуката за доделување на инвертер клими. Според него, владејачката СДСМ ветила многу мерки...

Димовски: Ќе предложам Јанева да не добие апанажа од Собранието

Барањето за апанажа на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која е обвинета во случајот „Рекет“, денеска ќе се најде на дневен ред на...

Тензично во Собрание: Ветивте плати за лекарите од 100.000 денари, ништо...

Тензична атмосфера се создаде во собраниската сала откако пратеникот Илија Димовски од говорницата не му постави прашање на премиерот Зоран Заев – рече дека...

Димовски: Пендаровски треба да биде ослободен од маката и навистина да...

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски по изјавата на претседателот Стево Пендаровски. Димовски напиша дека треба да му се даде можност да...

Димовски: Странски амбасадори имаат информации кои други големи бизнисмени се рекетирани...

Десетици големи бизнисмени се рекетирани во Македонија од истата екипа. Не сите имаат пријавено во обвинителство затоа што не веруваат во обвинителството, но сите...

Димовски: Албанија е 10 години во НАТО па е зад нас,...

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски во гостувањето во емисијата „Што не е јасно“ на телевизија Алфа истакна дека Заев и целата негова Влада ветуваа...

Илија Димовски: Заменик министер за здравство да биде она младо момче...

На денешната седница во Собранието на Република Македонија, каде на дневен ред е изборот на новиот заменик министер за здравство, сo реплика на обраќањето...

Димовски и Собранието уредно го известиле судијата, Шабани џабе го повика...

Македонското Собрание со допис потпишан од претседателот Талат Џафери, а и пратеникот Илија Димовски лично, го известиле судијата Осман Шабани дека Димовски поради службени...

Димовски до Димитров: Го прекршивте преспанскиот договор на сопствена штета

Пратеникот Илија Димовски му посочи на министерот за надворешни работи Никола Димитров за штетноста од Договорот од Преспа и дека тој не ја постигнал...

Популарно