19 C
Скопје
понеделник, јуни 1, 2020
Tags Игуаин

Ознака: Игуаин

(Видео) Урнебесна снимка: Каде тоа заврши главата на Игуаин по прославата...

Аргентинскиот голгетер на Челзи, Гонзало Игуаин го постигна вториот гол за Челзи на мечот против Барнли во 35.коло од Премиер лигата. Гонзало му донесе водство...

Гонзало Игуаин повеќе нема да игра за Аргентина!

Фудбалерот на Челзи, Гонзало Игуаин одлучи да ја заврши кариерата во репрезентацијата на Аргентина! Игуаин призна дека неодамна добил повик од селекторот на националниот тим,...

Игуаин го однесе Јувентус во финалето на италијанскиот куп

Гонзало Игуаин ги постигна двата гола за Јувентус синоќа во реваншот од полуфиналето на Италијанскиот фудбалски куп против својот поранешен клуб Наполи и беше...

Популарно