29 C
Скопје
сабота, јули 4, 2020
Tags Игри

Ознака: Игри

Зошто Јапонија забранува употреба на дронови во близина на објекти на...

Јапонската влада планира да ја забрани употребата на беспилотни летала кај спортски објекти кои ќе бидат во функција на Летните олимписки и параолимписки игри...

Низ игра развивајте го мозокот кај бебето

Покрај тоа што играњето со бебето е секогаш забавно за родителите тоа е и од големо значење за развојот на психологијата кај бебето. За играта...

Детски игри кои можете да ги практикувате во домот кога надвор...

Дојде зима, најнеомилениот период на родителите од едноставна причина што тоа е време кога дечињата ќе мора поголем дел од денот да го поминуваат дома....

Завршија 45. Илинденски спортски игри во Чешиново

Во општина Чешиново-Облешево синоќа на пригоден начин, со одигрување на финалниот натпревар во мал фудбал помеѓу екипите на Бање и Чифлик, завршија годинашните 45-ти...

5 работи кои мажите сакаат да ги доживеат во кревет

На сите ни се случило сексуалниот живот да ни „влезе во застој“ и да се почувствуваме незадоволни од она што ни се случува под...

Децата од 90-тите никогаш нема да ги заборават овие нешта

Детството и тинејџерските години се нешто кое буди емоции и насмевка на лицето кај секој човек. Децата од овие генерации беа деца кои имаа...

Игри кои ќе излезат во јануари: Resident Evil, Infinite Warfare, Hitman,...

Откако на 10-ти и на 13-ти месецов беа објавени три игри, периодот што следува ќе биде карактеристичен по исфрлување на најавените јануарски игри. Јануари е месец кој...

Ставени со причина: Игрите кои долго ги игравме на компјутер имале...

Игрите кои Мајкрософт ги нудеше на Виндоус, како што се „Солитер“ и „Фри Сел“ и „Мајнсвипер“ не се нашле таму случајно. Всушност, тие биле...

Популарно