6 C
Скопје
сабота, јануари 19, 2019
Tags Игра

Ознака: Игра

ИГРА КОЈА ЌЕ ВЕ ВОЗНЕМИРИ: Деца се преправаат дека киднапираат девојчиња...

Најмалку пет мексикански деца се снимени во бизарна и крајно вознемирувачка игра која сведочи колкав е порастот на насилство во таа земја. Имено, децата се...

5 работи кои мажите сакаат да ги доживеат во кревет

На сите ни се случило сексуалниот живот да ни „влезе во застој“ и да се почувствуваме незадоволни од она што ни се случува под...

ВИДЕО: Нова детска играчка – Хенд-спинерите се модерните клик-клак

Хенд-спинерите се новите клик-клак. Името на играчката на англиски fidget spinner во слободен превод значи „вртач против нервоза“, оваа играчка го смируваат умот, го...

Гејмерите сакаат традиционална борба – Call of Duty се враќа на...

Еден од најпопуларните серијали во гејмингот, пукачката видеоигра од прво лице, Call of Duty со години е далеку од своите почетоци, а од застрашувачките...

Секс ливчиња и шлаг

За добар секс треба да се „игра“ смело и „валкано“.  Што да направите кога веќе сте пробале се и не знаете како да го...

Нова заразна игра на „Гугл“ се шири на интернет!

Иако можеби цртањето не е ваша јака страна, новата игра на „Гугл“ би можела да ви претставува интересна забава. Станува збор за играта „Quick, draw!“...

Популарно