25 C
Скопје
недела, јули 5, 2020
Tags Игор Стефановски – Иџе

Ознака: Игор Стефановски – Иџе

ФОТО: Иџе ја покажа новата кацига – Македонското знаме во прв...

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски – Иџе на социјалните мрежи го објави дизајнот на неговата нова кацига. На дизајнот на кацигата за новата сезона...

АМС: Иџе лани доби многу пари, а годинава доби ваучер од...

Агенцијата за млади и спорт (АМС) одговори на јавното обраќање на македонскиот натпреварувач во автомобилски трки и европски шампион на ридски патеки Игор Стефановски...

Иџе: АМС ми сврте грб, таа стана најголема пречка за постигнување...

Игор Стефановски Иџе, најдобриот македонски автомобилист кој долги години со успеси ја претставува нашата држава на најпознатите европски патеки, најави своја пауза од меѓународните...

Сопругата на Иџе со емотивен статус: Ти си мојата гордост и...

Игор Стефановски-Иџе ја освои пол-позицијата и на сето тоа славеше на втората трка денес, но победата од нејасни причини му беше одземена. -Овој викенд докажавме...

Иџе се огласи по одземената победа на Монца: Италијанците се уплашија...

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски Иџе викендов се натпреваруваше во рамките на ТРЦ шампионатот на Италија. „Летачкиот Македонец“ уште на неофицијалните тренинзи ги „исплаши“ противниците...

Видео од несреќата на Иџе на патеката во Франција

Игор Стефановски – Иџе не ја заврши втората трка на „Пол Рикар“ во Франција, дел од „ТЦР“ шампионатот, откако излета од патеката. По обидот за...

Иџе со видео порака: Овие пехари се за сите Македонци!

Македонскиот возач Игор Стефановски – Иџе оствари фантастични резултати на патеката Нирбургринг, освојувајќи два подиуми. Првата трка ја заврши на втората позиција, а во...

Македонската химна и знаме во Нирбургринг: Иџе победи на најтешката патека...

Летечкиот Македонец, автомобилист Игор Стефановски – Иџе постигна одличен резултат откако на втората трка на патеката во Нирбургринг го освои првото место и на...

Популарно