6 C
Скопје
среда, февруари 19, 2020
Tags Игор Јанушев

Ознака: Игор Јанушев

Јанушев: Девастиран е секој сегмент од општеството, а луѓето очекуваат промени...

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска во рамки на посетите „Обновата на Македонија доаѓа“ ги посети општините Делчево и Македонска Каменица. Посетивме голем број...

Јанушев: Наместо да решава проблеми на граѓаните, криминално-рекетарската банда на Заев...

Мизеријата на криминално-рекетарската банда на Заев продолжува, после се она што го видовме со случувањата последните денови во собранието. Продолжувањето со ширење на шовинизам...

Јанушев: Заев со фалсификат го почна и со фалсификат го завршува...

Вчера се случи најбруталниот фалсификат од сите фалсификати на Владата на Заев. Со фалсификат го почнаа и со фалсификат го завршуваат мандатот. Со самото тоа...

ВИДЕО: Се плаши ли СДСМ од Македонската заедница во Малта и...

На вчерашното ТВ гостување на генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев обелодени дека постигнале договор со СДСМ за можноста да се гласа и на...

Јанушев објави скандал: Во крајно сомнителен тендер е вмешан близок роднина...

Роднините на функционерите на СДСМ и бизнис партнерите на фамилијата Заеви се имаат уклучено на најјако во грабање на државни тендери со огромни суми,...

Јанушев: Дали мозокот на операцијата „Рекет“ се сместен во зградата на...

Главниот сведок во аферата “Рекет” пријавил кај Зоран Заев, а сведочењето на сега осудениот “Кичеец” е дека Бојан Јовановски бил предупреден од човек во...

Јанушев: Погледнете што има Пендаровски да им порача во контекст на...

Криминално-рекетарската банда на власт била охрабрена и со поголема надеж затоа што била остварлива целта за почеток на преговорите со ЕУ на пролет, но...

Јанушев: Избори ќе има, и на тие избори единствено можно сценарио...

Во вечерашната емисија на ТВ Телма „Топ Тема“ гостуваше генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ Игор Јанушев. Тој кажа дека ВМРО ДПМНЕ активно се спрема...

Јанушев: СДСМ се плаши опозицијата да предложи јавен обвинител

Во вечерашната емисија „Топ Тема„, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев зборуваше за законот за јавна обвинителска служба и за законот за академија на...

Јанушев: Зошто се исплаќаат плати во СЈО ако таму никој не...

На денешната прес конференција, Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев одговараше и на новинарски прашања меѓу кои и на барањето да го коментира статусот...

Популарно