32 C
Скопје
вторник, август 11, 2020
Tags Христијан Мицкоски

Ознака: Христијан Мицкоски

Мицкоски: Подготвен сум да разговарам со сите партии, но не под...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски најави дека во деновите што следат ќе се отворат преговори со сите политички субјекти, по што ќе се види...

Мицкоски: СДСМ паѓа затоа што лажеше – Заеви го селат капиталот,...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од завршниот собир на партијата за овие предвремени парламентарни избори на 15 јули во Штип порача дека противникот, СДСМ,...

Мицкоски: Ги охрабрувам Рускоска и Кацарска наместо под политички диктат да...

Нормално е човек кога ќе го слушне тоа добива чувство на згрозеност и чудоневиденост, практично каква е коалицијата помеѓу оваа влада и ова раководство...

Мицкоски: Заев ветуваше многу, а не испорача ништо – Дајте ни...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидатот за премиер, Христијан Мицкоски на својата Фејсбук страница сподели предизборен видео спот во кој млад господин кој го симболизира...

Денеска од 18.15 часот: Дуел на Мицкоски и Заев на ТВ...

Денеска во 18 часот и 15 минути во Отворено студио на Телевизија 24, ќе се случи првото изборно соочување на лидерите на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...

Мицкоски до Саше Политико: Продолжи да земаш пари од Заеви, а...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски до Саше Политико: Продолжи да земаш пари од Заеви, а јас ќе продолжам да ја зборам вистината.

Мицкоски за Заев и СДСМ-Беса: Можат повеќе и подобро да лажат,...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Виница од каде што истакна дека Заев и коалицијата СДСМ-Беса не нудат ништо освен...

Мицкоски: На 15-ти јули со Обнова на Македонија ќе се врати...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 3 ја посетија Општината Чешиново – Облешево,...

Мицкоски со поддршка за Мисајловски: Ако власта сака да испрати порака...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се огласи на социјалните мрежи откако во раните утрински часови експлозивна направа беше фрлена кон семејната продавница на потпретседателот...

Мицкоски: Идејата на ВМРО е Македонија – Изборот е или измами...

Денес ВМРО-ДПМНЕ одбележува 30 години од основањето во далечната 1990 година. На денешен ден беше крунисана идејата да се создаде политички субјект кој ќе...

Популарно