10 C
Скопје
петок, јуни 5, 2020
Tags Христијан Мицкоски

Ознака: Христијан Мицкоски

Интервју на Мицкоски за Курир: Заев наликува на политички очајник, се...

Нема дилеми, Зоран Заев е подготвен на сè за да си обезбеди каков-таков политички спас и помал пораз на изборите, вели во интервју за...

Мицкоски: Македонија дневно има повеќе заболени отколку цел Балкан заедно, а...

Наместо да изнесе предлози за нови мерки за заштита на населението од коронавирусот, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, зборува само за избори, рече на...

Мицкоски по пресот на Заев: Јас не знам само како мирно...

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно...

Заев вината за новозаболените и починатите ја префрла врз Наќе Чулев...

Поранешниот премиер и лидер на опозицијата вината за високата бројка на заболени ја гледа во Наќе Чулев и Христијан Мицкоски. Нема вина Владата, нема...

Мицкоски: Владата на Заев до крајот на годината ќе го задолжи...

После 66 дена рестриктивни мерки во државата имаме полоша здравствена и економска состојба од таа која ја имавме на моменти кога се воведуваа овие...

Мицкоски за „Фокус“: СДСМ се однесува незрело и неодговорно, велеа здравјето...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за Фокус вели дека СДСМ се однесува неодговорно во врска со коронавирусот, како и со желбата за...

Мицкоски: За СДСМ грев е човек да планинари, да вежба, не...

Според СДСМ не е грев да се краде, да се лаже, да се предава сопствениот народ. Грев за оваа Влада е да се спортува...

Мицкоски во „360 степени“: Апелирам до Пендаровски да свика нова лидерска...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, бара од шефот на државата да свика нова лидерска средба за да се најде начин за излез од, како...

Нема реакција на Обвинителството за говорот на омpaза на Тричковски против...

Нема информации дека Обвинителството презело било какво дејствие по говорот на омpaза на Бранко Тричковски, во кој, како што утрово истакнаа од ВМРО-ДПМНЕ, тој...

Mицкоски: Зголемувањето на акцизата не е два туку три денари –...

„Денеска што ни се предлага, а требаше да биде два денари за зголемување на акцизата за безоловните горива и за дизелот сега од денеска...

Популарно