6.6 C
Скопје
вторник, март 19, 2019
Tags храна

Ознака: храна

Заборавете на оваа храна по секој напорен тренинг!

Освен вежбањето во теретана и храната има голема улога во целиот фитнес процес, затоа што ако правилно не се храните, резултатите ќе бидат залудни. Постои...

Информација само за пушачите: Оваа храна го чисти телото од никотин

Брз и здрав начин за чистење на телото на пушачите од никотин е да се јаде повеќе здрава храна. Ако редовно се консумира морков, зелен...

Многу работи правите погрешно: Неверојатни трикови за сечење и сервирање на...

За да направите овошна салата, често правите вистински неред во кујната. Правите грешки во сечењето на овошјата, а ова видео ќе ви покаже неверојатни трикови. https://youtu.be/uHMl3I8GQqw

Храна што не прави депресивни

Според студија, луѓето кои јадат често брза храна имаат 51 отсто повеќе шанси да развијат облик на депресија во споредба со оние кои не...

Ова е или болест или фетиш: Има 210 килограми, луѓе плаќаат...

Вебкам девојка, која тежи 210 килограми открила како заработува богатство јадејќи 10.000 калории дневно пред фановите кои ѝ плаќаат за тоа. Аманда Фаје (25) го...

Вкусно старо македонско јадење – „Македонско грне“

Во оваа прилика ви презентираме уште едно вкусно старо македонско јадење кое се подготвува со јагнешко или јунешко месо. Покрај месото и кромидот неизоставни...

Комбинацијата од овие два зачини може да ви го спаси животот

Научните истражувања покажале дека комбинацијата на овие два зачини има исклучителни лековити дејства. Куркумата е зачин кој има многу корисен ефект врз организмот. Меѓутоа, телото...

Дали се дебелеете поради храна или поради болест – проверете

Прекумерната телезна тежина и угоеноста се водечки здравствени проблеми на модерното време. Резултат е прекумерното таложење масно ткиво во организмот. Се дефинира со индекс на...

Сакате да го намалите апетитот? Проверете како

Првиот чекор кон постигнување телесна тежина од која ќе бидете задоволни е да го погледнете сопственото тело, а потоа да почнете одговорно да се...

На што ве предупредува телото: Ви се јаде благо или солено?

Поголемиот дел од храната се одгледува во земја во која се исцрпени минерали, а според студиите на американското Министерство за агрокултура просечниот внес на...


Популарно