17 C
Скопје
петок, август 7, 2020
Tags Хороскоп

Ознака: Хороскоп

ГОЛЕМ ЉУБОВЕН ХОРОСКОП: Што ги очекува слободните, а што зафатените во...

Без разлика дали сте зафатени или слободни, погледнете што носи месец февруари на љубовно поле за секој хороскопски знак. ОВЕН Ако сте зафатени: Ќе бидете полни со...

Ова е запишано во книгата наречена „Вечен календар“: Дознајте што вели...

Во минатото книгата наречена „Вечен календар“ можела да се најде во речиси секоја куќа, поради многубројните толкувања кои во себе ги содржела, кои им...

2017 е година на Петелот, година на надежта, храброста и добрата...

Цела надеж е во 2017 година, годината на Петелот. Петелот е симбол на Сонцето, бидејќи од рано утро, со неговото кукуригање започнува денот. На Исток...

За овие три хороскопски знаци 2016 година ќе заврши непријатно…

Три хороскопски знаци ќе ја завршат 2016 година непријатно. Проверете подолу дали и вие сте еден од нив. Бик Се однесувате загрижено поради новите информации на...

Дневниот хороскоп нè лаже секојдневно

Речиси сите дневни весници кои држат до своето реноме настојуваат своите последни страници да ги пополнат со дневен хороскоп. Па, во стилот на Марија...

Секој хороскопски знак има лоши карактеристики- ова се вашите 3

Сигурни сме дека ги знаете сите квалитети на вашиот хороскопски знак, но еве по три негативни особини по кои сте познати. Овен 1. Вашето мото би...

Хороскоп – 15-ти Ноември

Денес, 15-ти Ноември, Месечината од Близнак ќе направи Т-квадрат со Северниот и Јужниот небесен чвор, поточно, сега за 3 часа егзактен квадрат со Нептун...

Шминка, која одговара на хороскопските знаци

Дали некогаш сте се запрашале зошто некои бои додека се шминкате ви стојат подобро од другите? Дали сте помислиле дека и тука свое влијание...

Која е добрата страна на секој хороскопски знак?

Секој хороскопски знак си има добри страни, а кои се за вашиот прочитајте си во продолжение. Овен Станува збор за доминантни личности, кои знаат како и...

Хороскоп: Што ни носи Марс во знакот на Водолија

Оваа година, неговиот транзит преку 11 зодијачки знак трае од 9 ноември до 19 декември кога влегува во Риби. Знакот и астролошката куќа во која...

Популарно