6.5 C
Скопје
понеделник, април 22, 2019
Tags Холандија

Ознака: Холандија

Франција и Холандија со голем отпор за почетокот на преговорите на...

И покрај големата поддршка на бројни земји членки на ЕУ за почеток на преговори со нашата земја, во Франција, Холандија и други западноевропски земји...

Изнајмиле стриптизета да го збунат противникот, па изгубиле 6:2- откриено зошто...

Неверојатна сцена го обележала мечот на холадската трета лига помеѓу Ријунсбург и АФЦ Амстердам (2:6), а сега е откриено зошто секси русокоса истрчала на...

Анкара му забрани на холандскиот амбасадор да се врати во Турција

Турската влада соопшти дека му е забрането враќањето на холандскиот амбасадор Кис Корнелис Ван Риј, во Анкара, означувајќи го тоа како една од серијата...

Ван Гал одлучи да ја заврши кариерата

Холандскиот фудбалски тренер Луј ван Гал соопшти дека донел одлука да ја заврши кариерата. – И минатата година реков дека ставам крај на мојата кариера,...Популарно