20 C
Скопје
недела, јули 12, 2020
Tags Хари Кејн

Ознака: Хари Кејн

„Бомба“ од Островот: Кејн во рекорден трансфер се сели на „Олд...

Хари Кејн наводно размислува за заминување од Тотенхем по крајот на сезоната, пренесуваат англиските медиуми. Како што наведува Телеграф, 26-годишниот напаѓач ќе ги разгледа опциите...

Во најава втор најголем трансфер во историјата на фудбалот

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез подготвува понуда од 200 милиони евра за фудбалерот на Тотенхем, Хари Кејн, објавија шпанските медиуми. Доколку се оствари овој...

Хари Кејн го искачи Тотенхем на второто место во Премиер лигата

Тотенхем го декласираше тимот на ВБА во првиот меч од 21. коло во Англиската премиер лига победувајќи го со 4:0 (2:0). Хари Кејн постигна три...

Популарно