8.8 C
Скопје
вторник, март 31, 2020
Tags Ѓумбир

Ознака: Ѓумбир

Рецепт на денот: Чоколадни бомбици со ѓумбир – екcплoзиja од витамини...

Коренот од ѓумбир содржи само 80 калории на 100 грама производ, кој во најголем дел е сочинет од јаглехидрати 18 грама, протеини 2 грама...

Чај од две состојки кој ќе ви го подобри здравјето, но...

Само 2 состојки се потребни да го подготвите овој чај – ѓумбир и вода. Изрендајте 1 ѓумбир со средна големина, откако добро ќе го измиете....

Секое утро почнувајте го со сок од ѓумбир

Ѓумбирот е еден од најпопуларните зачини на светот, особено во Азија. Содржи состојки кои поседуваат аналгетско и антиканцерогено делување и е одличен за подобрување...

Едноставно и евтино: Само една состојка ви е потребна за да...

Доколку се трудите да ослабете пред почетокот на летните одмори, но и да го забрзате својот метаболизам на здрав начин, решението е поедноставно и...

Чај од ѓумбир и куркума – најдобро решение за синусните воспаленија

Во текот на зимата, голем дел од луѓето имаат проблем со синусните инфекции. Болката и отежнатото дишење се дел од секојдневието на сите оние...

Чај од ѓумбир за студени денови без грип и настинки

Ѓумбирот е една од најдобрите состојки кои можеме да ги користиме во исхраната поради многуте бенефити за нашиот организам и здравје. Тој е одличен за...

Направете домашно пиво од ѓумбир- природен лек кој помага за многу...

Купената верзија од овој напиток е далеку од домашната подготовка, а истиот многу помага во однос на здравјето. Со вас споделуваме одличен рецепт за...

Што ќе се случи ако претерате со консумацијата на ѓумбир?

Ѓумбирот е супер-храна која има многу здравствени придобивки. Во 100 грама мелен корен има 71, 62 грама јаглехидрати, 3, 39 гр. шеќери, 14, 1...

ТОП 7 ПРИЧИНИ: Зошто секое утро треба да Ви почнува со...

Подгответе си вкусен топол пијалак од ѓумбир кој ќе Ви го затопли телото и ќе Ви помогне да ги надминете сите настинки кои следуваат...

Популарно