6 C
Скопје
сабота, јануари 19, 2019
Tags Гугл

Ознака: Гугл

Совет на лекари: Престанете веднаш да гуглате за своите здравствени проблеми

На неодамна завршен здравствен самит во Хановер е заклучено дека „постојаната достапност на медициснки информации е со сомнителна точност на интернет и врз пациентите...

Гугл ги зајакнува прописите за политичко рекламирање пред изборите во ЕУ

Американскиот интернер гигант Гугл денес соопшти дека ќе ги заостри условите за огласување во Европската унија во рамки на настојувањето на спречување на ширење...

Мицкоски: Иако Заев вети, ги нема ниту Google, ниту Facebook

Пред повеќе од една година, поточно 12 септември 2017 година, премиерот Заев излезе и соопшти дека во Македонија влегуваат две инвестиции на мултинационални компании...

Внесете го вашето име на „Гугл“ и ќе се шокирате од...

Колку и да сте свесни за фактот дека „Гугл“ знае повеќе за вас оттколку што мислите, сепак ќе ве изненадат реалните резултати. Сакале тоа да си го...

Гугл наполни 20 години

Гугл не е само името на најпопуларниот пребарувач на Интернет, но исто така и компанија, чии атрактивни производи се користат секојдневно од милиони луѓе...

ВАЖНО: Гугл потврди дека вашите мејлови може да биде читани од...

Компанијата Гугл потврди дека вашите приватни мејлови кои се прати кон и од корисници на Gmail некогаш може да бидат читани од трети лица...

Гугл со нови методи на информирање при непогоди

Гугл воведува нов „сигнал за тревога“ во случај на природна непогода, терористички напад и други кризни и вонредни состојби на кои би можело да...

Гугл воведува алатки за контрола на екстремистички содржини

По одлуката на големите компании да ги повлечат своите реклами од водечките Интернет платформи, каде се пласирани со непристојни екстремистички содржини, Гугл соопшти дека...

Седумгодишно девојче побарало работа во Гугл, па добило одговор од извршниот...

Клои Бриџвотер има само седум години, а веќе размислува за кариера. Ова седумгодишно девојче испратило молба за работа во Гугл, а добило одговор, ни...

БОЖИЌНО DOODLE: И Google ни го честиташе празникот!

СРЕЌНИ ПРАЗНИЦИ! Ова е совршено време од годината за уживање крај прозорецот со вашето омилено ќебе или шолја чај, и за гледање на снегот кој надвор паѓа. Додека сте...

Популарно